• teoride hiç bir şey yememiş olması gereken kişilerdir.
  • daha önce yemediği bir şeyi yemiyorlarsa, şimdiye kadar bu insanlar ne yedi diye düşündüren insanlardır.
  • (bkz: paradoks)
  • içinde bulunduğum insan grubudur. daha önce denemediğim hiçbir şeyi yemiyor değilim tabii. ama denemediğim, tadını bilmediğim halde yemeyeceğimden emin olduğum yiyecekler var.

güllaç mesela. adı güllaç olan ve a1 ve üzeri boyutlara sahip kağıtlar üzerine gül suyu dökülmek suretiyle yapılmış gibi görünen bir tatlının nesini seveyim? yiyecek olsam "lan ali ağaoğlu'nun "bu hiç değil" diye kenara itelediği kağıtları yiyor olmayayım?" diye düşünmekten boğazımdan geçmez.

aşure var bir de, içinde ne olduğunun garantisi olmayan. yerken içinden gömlek çıksa aşureyi yapan kendini "ee aşure bu" diye savunur da tek laf edemezsin.
  • yurtdışında aç kalacak insanlardır.
  • (bkz: sabit fikir)
  • tanımadığı insanlarla da tanışmıyorlardır.
  • ben yıllarca kuru patlıcan dolması yemeyerek bu grupta yer aldım. allah da benim cezamı versin arkadaşlar, çok pişmanım.

aranızda milletin hapur hupur yediği, ama sizin denemeden hiç sevmediğiniz şeyleri deneme arzusu hissetmeyenler varsa acılarla dolu bu hikayem ibret olsun, yıllarca sürecek pişmanlıklar yaşamayın.
  • kim bilir belki alerjik bir bünyesi vardır. tek başına yaşadığı için her zaman her şeyi yiyemiyordur, çünkü tecrübe etmiştir. belki de ilk defa bir şeyi deneyeceği zaman yanındaki kişiye güvenmiyordur!?

kesinlikle ön yargılıdır derken, kim şimdi ön yargılı?

(bkz: #918703)
  • önyargılı insanlardır.
    (bkz: önyargı)
hesabın var mı? giriş yap