• geçen yıl ben de böyleydim. şimdi daha önce sevgilisi olmamış 26 yaşındaki erkekim.
  • normal bir insan evladıdır.. hor görmemek lazühhüü ühüüü hüüümühüüüh...
  • bu gruba dahil değilim ama bu kadar yadırganmasına anlam veremiyorum. kızlar belki inanmayacaklar ama sevgili olmak için birden fazla tarafın onayı gerekiyor. tabii durum onlar için pek böyle olmadığından empati yapabilmeleri kolay değil. çünkü biriyle sevgili olmak istedikleri anda olma ihtimalleri çok yüksek. her şeyden önce, seçen, start veren tarafa dahiller. ama erkekler için durum böyle değil maalesef. adam kimseye beğendirememiştir kendini, tipi yoktur, parası yoktur, kendine güveni yoktur, şovmen bir ruha sahip değildir ya da ne bileyim çok zekidir, mutlaka vardır bir engeli. yani bir kızın prefrontal korteksini harekete geçirememiş olması aşık olamadığını veya birine karşı bir şeyler hissedemediğini göstermez. belki hepimizden daha duygusal ve romantiktir, hatta belki de bir çok kızı, uzaktan da olsa, onun bütün sevgililerinin toplamından daha çok sevmiştir kim bilir?

bakın savundum yine sizi. hepinizi çok seviyorum. kızlar sevmesin, ben seviyorum.
  • 07.11.2004 15:41 - daha 3 senem var *diye sevinsek mi uzulsek mi lan.kotudur bu kotudur ama du bakalım genciz daha (bkz: zugurt tesellisi)

05.08.2010 11:15 - en son 2005 de düzenlemişim bu 5 sene içerisinde ne oldu diye merak edebilirsiniz evet.

şöyle sıralayım. 2005den 2009 a kadar bu sevgilisizlik durumu devam etti. başarısız denemeler, gereksiz atraksiyonlardan, 25 yaşından sonra artık 2009 yılından bu yana bir sevgilim var nazar değmesin tütütüt

olunca oluyor, olmayınca olmuyor kasmamak lazım ama sevgilisizlik durumu sizden kaynaklanıyordur buna eminim.

15.04.2015 10:20 - yıl olmuş 2015 evlendim 3 sene bitmek üzere. 2010'da bahsettiğim sevgilimle şimdi garip geliyor yani ne ara sevgilim oldu ne ara evlendim ne ara inşallah çocuk ister hale geldik. zaman kesinlikle daha hızlı akmaya başladı hayat değişik hacı neyse gidin gezin tozun hayatı doldurmaya çalışın yani takılmayın saçma şeylere.

13.02.2018 09:31 - gençler yıl 2018 10 aylık bir oğlum var maşallah iflamızı s.kti gerçi bana çokta bişey olmuyor ama sorumluluk 1 milyon. derdiniz felan varsa işten hayattan ne bilim antin kuntin dertleriniz olduğunu düşünüyorsanız çocuk yapın böyle kafayı sıfırlar temiz.
  • durumu 25 yaşına kadar arkadaşlar arasında ben ne karılar götürdüm muhabbeti yapabilmek için önüne çıkan her kızla birlikte olmuş ama doğru düzgün bir ilişki kuramamış erkeklerden daha acınası olmayan erkektir.
  • tek seferde 7 sinegi yere serer bu arkadas
  • kardeşimin ta kendisidi. çocuğun hala hayatındaki tek kadın anası. boy pos şekil şemal yerinde, iyi kazaniyor,muhabbeti de iyi, otur 5 saat kesintisiz anlatsın ama "olm senin nie kız arkadaşın yok lan?" diyince verebildiği tek cevap şu "abi elimden geleni yapıyorum"
  • ben de bunlardan biriydim. yani 25 yaş öncesinde birkaç ay sürmüş bir sevgilim, bir de kısa dönem tanımsız bir ilişkim olmuştu ama pek ileri gidememiştik ikisinde de. her neyse. yani işte bazı konularda milli bilincim oluşmamıştı, anlarsınız. zaten konuyu herkes cinsellik ve cinsel deneyim varlığı yokluğu ile garipsiyor ve karikatürize ediyor. çok normal ve yaygın bir tipolojidir bu erkek, üniversite mezunları için bile. bir kere insanların bir kısmı dindar oluyor. evleninceye kadar da sevgilisi olmuyor (bu manada hayatı boyunca hiç sevgilisi de olmamış olabiliyor). bir kısmı da benim durumumda olduğu gibi üniversite yıllarında tıfıl/badak vs. olduğu için kızlara kafasını kaldırıp bakan ama bunlardan birini götürebileceğini hiç hayal edemeyen bir psikolojiye sahip olan geriden gelen arkadaşlar oluyorlar. bunların kendi şahsım ve benzerlerim özelinde genel hayat kalıbı master sırasında ya da mezuniyet sonrası iş ortamında olgunlaşma ve kendini bu cinsel ve duygusal partner arayışı dünyasında piyasanın bir oyuncusu olarak görebildiği noktada harekete geçmesi ile bir iki yıl sonra ancak gerçekten oturmuş ciddi bir ilişki ve sevgili yapması mümkün oluyor. sonrasında kişinin sürekli problem olacak tecrübesizliği sonucu, cinsel deneyim, çok bağlanma, depresyon, ayrılık travması derken gerekli hayat derslerini alması ile adam olması 27-28 yaşlarını buluyor. kısacası gençler kafayı takmayın; modern metropol ortamı olan bir şehirde iseniz ve çok lümpen ya da muhafazakar bir iş okul mahalle çevresinde değilseniz, yani bu 3 ortamın en az birinde muhafazakar toplum çukurundan dışardaysanız ve hala evlenmemişseniz hayat yeni başlıyor ve önünüzde en az 10 yıl var. erkek olmanın tek güzel yanı budur. kızlar zirve noktalarını yirmili yaşların ortalarında görürken ve 30 dan itibaren yaşlanma travması yaşarken siz aranan meta olmaya başlıyorsunuz. o yüzden çok üzülmemek lazım. tek kayıp 28 40 yaş arası güzel bir dönem geçirip sonlara doğru uygun bir eş bulmak yerine bunu 23 40 arasında da yapabilirdiniz. ergenlik başlangıcı ile 22-23 yaş arası deneyimler kayıp değil ama kişilik gelişimine pek eşlik etmedikleri için cinsel deneyim olmakla kalıyorlar gibi geliyor bana.
  • büyük ihtimal mühendistir. yakışıklıda değildir.çevresinde kız olmayacak kadar şanssızdır ve tanımadığı bir kızla nasıl tanışılacağı hakkında en ufak bir fikri yoktur. ona göre tanımadığı kıza "merhaba ben x.seni çok çekici buldum, adını öğrenebilirmiyim?" demenin kesin red cevabı alacağını düşünen erkektir. kısaca kendine güveni ve cesareti yoktur.(bkz: kendimden biliyorum)

yıllar sonra gelen edit: valla bir anda herşey değişebiliyormuş sudan çıkmış balığa dönebiliyormuşsunuz ama hayat işte insana çeşitli şeyler öğretiyor. her özgüveni olmayan öğle kalacak diye birşey yok yada her özgüven figürü olanda öle devam edecek diye birşey yok dedirtebiliyormuş hayat. bazen gerekli olan özgüven tam boşvermişken gelip insanın hayatını kökten değiştirebilir sölemedi demeyin. çokta kafanıza takmayın işin sanki biraz sırrı o gibi.
hesabın var mı? giriş yap