şükela:  tümü | bugün soru sor
 • o hal kapsamında birçok sergi, konser ve etkinliğin yasaklandığı demokratik ve güzide ülkemizde güzel şeyler de olmuyor değil. insanlık için küçük ülkemiz için büyük bir kültür sanat olayı.

  “dünyaca ünlü italyan ressam leonardo da vinci’nin şimdiye kadarki en büyük ve kapsamlı sergisi aralık ayında istanbul’da açılıyor.

  belçika’da prömiyerini yapan dünyanın en kapsamlı leonardo da vinci sergisi ‘leonardo da vinci expo’ ikinci durağı olarak istanbul’a geliyor. rönesans döneminin önemli ressamı yalnızca sanat alanında ürettiği eserlerle değil bilime olan ilgisi ve bilimin farklı alanlarındaki yetkinliğiyle de tanınıyordu. bir ressam, mimar, mühendis, filozof, müzisyen ve daha pek çok alanda ünvan sahibi olan leonardo da vinci’nin eserleri istanbullu sanatseverlerle 14 aralık’ta buluşuyor.

  ‘leonardo da vinci expo: dahi istanbul’da’ adıyla maslak unıq müze’de açılacak olan sergide; leonardo da vinci’nin orijinal eskizler yardımıyla hazırlanan 100 replikası ve sanatçıya ait el yazması, tablo ve çizimler yer alacak.
  7 nisan 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergide; leonardo da vinci eserlerinin yanı sıra dahi sanatçıdan ilham alan donatello, raphael gibi rönesans döneminin diğer sanatçılarına ait örnekler ve orijinal belgeler de incelenebilecek.”

  http://sanatkaravani.com/…gisi-istanbulda-aciliyor/
 • gözlerimde kalplerle beklediğim sergidir.
 • uniq istanbul'da devam eden dünyanın en büyük ve en kapsamlı leonardo da vinci sergisi. rönesans döneminin dahisini tanımak isteyenler kaçırmamalı...

  http://www.uniqistanbul.com/…-expo-dahi-istanbulda/
 • mühendislik ve mimari zekam kıt olduğu için zevk alamadan dolaştığım sergi oldu. yine her şeyde olduğu gibi bu sergiyi de gitmeden kafamdan bayağı abarttım sanırım. bu yüzden hüsrana uğradım. ama crowley severek gezdi çünkü adam mühendis.