şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her zaman ilk seferde kurtulamayacabileceğiniz işkence.
    (bkz: dahiliyeden bütünlemeye girmek)
  • gecmek veya kalmak kader kısmet işidir tamamen.nekadar iyi bilsenizde kalabilir,hiçbilmeyip gecebilirsinizde.yanınızdaki adama sorulan soruları biliyor olup kendi sorularınızdan bihaber olma ihtimali,soruların yanınızdakinden sekip sizede girebilme ihtimali,vb. boktan birsürü olaylar yumagıdır.
  • itf'de 3. ve 4. sinifta gecilmesi gereken zorlu engel. 3. sinitaki genelde semiyoloji agirlikli olurken 4. siniftakinde bir hastabasi sozlusu vardir ki insanin omrunden yillar gider. zaten 4. sinif dahiliyeyi veren biri icin okul bitmis sayilir.
  • tıp fakültesi hocalarının dahiliye kavramını yanlış anladıkları bir sınava girmektir. sadece iç hastalıkları değil herşey dahildir bu sınava. hocanın meşrebine göre peygamberler tarihinden, standart atom modeline, lefter küçükandonyadis'in doğum yerinden, billroth'un nereye defnedildiğine kadar uzanan geniş bir skalada soru gelebilir. bu sınavdan geçmek için devam şarttır. hayır staja değil sınava devam şarttır. en son bir arif susam bestesi okuyarak geçebilmiştim.
  • iyi hoca kötü hoca kavramı vardır elbet, ancak ne vakaların niteliği, ne sizin durumunuz ve yeterliliğiniz, ne de dahiliyenin kapsadığı konulardır bu sınavda önemli olan! esas husus hocanın gününde olmasıdır bence...dakikası diğer dakikasını tutmayan hocalarla geçip kalma işi tamamen şansa bağlıdır.

sınava hiç girmeyip 40 puan alan, sınava başka jüriden girip 20 puan alan insanlar gördüm ben.

değişiktir dahiliye koridorları; başta hastalar için, sonra öğrenciler ve asistanlar, eh biraz da hocalar için...
  • 2 gün sonra ilkini gerçekleştireceğim eylem. 3.sınıfın en zor günü olsagerek
  • dün kaldığım sözlüdür.sözlüden önceki bir hafta hayatımın en boktan günleriydi.maalesef yazın bütlerden önce bana hayatımın ikinci en boktan günlerini yaşatacak olan sözlü.ayrıca o kadar dua etmemize rağmen en boktan juri gelmiştir.halbuki ateist arkadaşımıza cillop gibi juri geldi !!..
  • yarın başıma gelecek hadise. önünüze sınavda gelecek konuları koyduğunuzda olayın ciddiyeti ve vahimliği yüz üstüne çıkıyor. uyku haram bu gece.

umarım buraya yazacak güzel deneyimlerim olur, bir nevi kendi uktem olsun bu.

bana şans dileyin.