şükela:  tümü | bugün
  • şehir içi ulaşım için tasarlanmış -eğlence, gezi, spor amaçlı da kullanılabilir- en iyi katlanır bisikletlerden birisi.

yaklaşık bir ay araştırdıktan sonra birkaç gün önce çok beğenerek satın aldım, iki gündür kullanıyorum ve memnunum diyebilirim. kolay katlanıp-açılması, katladıktan sonra rahat taşınması, mıknatısının sorun çıkarmaması ve görsel tasarımı tercih sebeplerim oldu. katladıkdan sonra rahat taşınması şu demek: bianchi, carraro falan gibi katlanır bisiklet olayına henüz yeni girmiş markaların ürettiği katlanır bisikletler, katlanıyor ama sonra onu elinde taşımak zorunda kalıyorsun yani seleden iterek götüremiyorsun. yani çöp. ha bir de sekiz vitesli olduğu için yokuşlar problem olmuyor, sekizden düşük vitesli bisikletlerde, yokuşu bisiklet elinizde çıkarmak zorunda kalabiliyorsunuz. bu da tercihimde önemli bir etken oldu diye belirteyim. 8 vites iş görüyor.

okula, sağa sola giderken sıklıkla metro, metrobüs kullanan birisiyim, belli bir yürüme mesafem de oluyor, işte bu yürüme mesafelerinden epey zaman kazandıracağı için almak istiyordum; metrobüsle karşıya gidip geldim, otobüsle eminönü'ne gidip geldim: mis. süper bir şey. içinde kitap, laptop, termos vs. olan ağır sırt çantamı artık sırtımda değil, bisikletin arkasında taşıyacağım için de mutluyum.

toparlayacak olursak günlük belli bir yürüme mesafesi olanlara tavsiye ederim, hem zaman kazandıran hem de spor yaptıran bir alet ve epey keyifli. ben bisikleti, istanbul sirkeci'de yurt bisiklet'ten aldım. bisikleti satarken gösterdikleri ilgi ve alakayı -sattıktan sonra- bisikleti bakım, onarım için götürdüğünüzde de gösteriyorlar. bu çok önemli bir şey, bazı yerler bisiklet satmaya çalışırken bile öküz gibiler, zannediyorum satıştan sonra herhalde hiç tanımazlar. komple bir bisikletçiler yani sadece satıcı değiller. bisikletin ilk kurulumu önemli bir olay ve sonraki bir ay içindeki ücretsiz bakım olayı da... fren ayarı, jant akortu vs... bu abiler sağ olsunlar işlerini düzgün yapıyorlar, bu arada adamlar bayram vakti bile açıklar, bugün bisiklette birkaç ufak ayar yaptık. öyle bir yer yani.

"@phoarbix uktesi bu." ekşi'de, mariner d8 için bir başlık olmaması beni epey şaşırttı doğrusu. hayrına ben hakkında biraz bilgi vereyim, dedim. daha detaylı bilgiler için dahon'un kendi internet sitesine ve bisiklet forumlarına bakılabilir.

edit: bkz'lar.
    (bkz: dahon)
    (bkz: katlanır bisiklet)
    (bkz: yurt bisiklet)
  • 2760 tl fiyatı olan bisiklet. bu paraya öküz alır, olmadı başlangıç seviye (v fren) merida tur bisikleti alır mis gibi kullanırım. not: katlanır bisiklet bence daima ikici bisiklet olmalı ve kur konusunu dikkate almadan 1500tl civarını geçmemeli.
    ha tabii istanbul, bisiklet, trafik vs vs.. bilemem. bisiklete binen her zaman her yerde biner. 3000tl aktarma aracı olacak bir katlanır bisiklete verilmez.
    imza: merida xway300 kullanıcısi, izmir.
  • bu yazın tamamında kullandığım ve memnun kaldığım bisiklet.

kullanımı ve tasarımı çok iyi. üzerinde emek harcandığı belli. katlanması da öyle. bir kere metro da btwin kullanan bir genç le karşılaştık. benimki katlanmış kenarda kendi halinde duruyor ama çocuk o yolu bitirene kadar canı çıktı. bir tarafını tutsa, öbür tarafı açılıyor.

tek eksi yönü iki kere teker patlatmam oldu. şehir içinde kullanırken birinde ufak bir çukura girdim ve patladı, birinde de düz yolda giderken ne olduğunu anlamadım ve birden ön teker inmeye başladı. sanırım dış lastiğin ince olmasından kaynaklı.
    benimki 2017 model. 2018 modellerin dış lastiği biraz daha kalın.

tavsiye ettiğim bir bisiklet.