şükela:  tümü | bugün
 • daikin sisitem olarak genelde konfor iklimlendirmesi üzerine çalışır. ürünleri türkiye şartlarına göre çok pahlıdır ama kesinlikle değer. teknolojisini devamlı yeniler bu yıl çıkardığı ürünü iki sene sonra diğer markalarda görmek mümkündür
 • dagiticisi olan teba nin iflasindan sonra turkiye pazarina iki ay kadar bir suredir mal veremeyen ve imaji fena halde sarsilmak uzere olan japon firmasi.
 • nasıl bir garanti sistemi olduğunu anlamadığım şirket belki sadece marka. evin hiç bir şeyine bir şey olmazken klimanın bilmem kaç aşamalı sigorta sistemini mi ne elektrik haşat etmiş klimanın bilmem ne beyni yanmış ve de bu garanti kapsamında değilmiş ve bu klima daha yepyeniydi.bu yüzden hayvan gibi para isteyen ve bizi sinir eden şirket.ayrıca senelerdir kullandığımız klima'da sorun yokken güya bakım için gelen elemanların içine sıçtıkları,evin içine,televizyonun üstüne şakır şakır su akıtmaya başlayan klimayı üreten şirket.gerçi bu muhtemelen daikin'ın suçu değil ama hödük servisler seçmemelerini umduğum şirket.her şeye rağmen allaha şükür ki 6-7 senedir sorunsuz çalışan klimaları da üretebilen şirket. http://www.daikin.com/ adresli sitesinde japonca diye bir seçenek bulunmasından dolayı japon şirketi olduğunu tahmin ettiğim dünya çapında şirket.
  ayrıca sitelerindeki haritada genelde gördüğümüz haritalardan faklı olarak atlas okyanusu,ingiltere değil de ,büyük okyanus,japonya daha bir haritanın ortasındadır.o da insanın içinde değişik bir his uyandırır.
 • artık ısısan distributörlüğünde türkiyede satışına devam edilen dünyanın en büyük klima üreticisi.
 • vrv sisteminin mucididir. isim hakkı kendisinde olduğu için diğer firmalar**** bu sistemleri vrf olarak satmaktadır
 • kesinlikle en iyi klima markası. evde 4 tane ayrı markadan, iş yerinde 2 tane ayrı markadan klima bulunduran bir ailenin çocuğu olarak bunu rahatlıkla söylüyorum. hele ki daikin 12000 btu klimanın en eski klima olduğunu vurgularsam daha açık olur herhalde. rakipleri kabul edilen panasonic ve mitsubishi electric klimalardan daha kaliteli. daikin kullandıktan sonra diğer klimlar vantilatör gibi geliyor. yaklaşık 10 senedir duran klima hala tek ses çıkarmadan tam verimle çalışıyor. teşekkürler japon teknolojisi.
 • temelleri 1924 yılında japonya'da atılan daha çok klimalarıyla ünlü olmuş ama kimya, buzdolabı, taşımacılık, yarı iletkenler ve satış sonrası servis konularında da hizmet veren, bir zamanlar reklamlarında adrian belew'i oynatan ve ona gitarıyla yanıbaşındaki hayvanların seslerini çıkarttıran şirket.
 • eğer sık kullanılıyorsa hava filtresi en az 2 hafta bir değiştirilmesi gereken klima. çok toz tutuyor, hatta fazla toz birikince sesinden dahi belli oluyor.
 • national geographic'te devamlı reklamını gördüğüm klima markası.
 • klimaların rolls royce'i olarak bilinen aşmış soğutucu firması.