şükela:  tümü | bugün
 • genç müzisyen ali bayar'ın, fono müzik etiketiyle yayınlanan ilk çalışması.

  basın bülteninde şunlar yazmakta;

  "24 yaşında genç bir müzisyen olan ali bayar’ın ilk teklisi “daim kış olmaz”, fono müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor. sözleri ruhsati’ye, müziği ali bayar’a ait olan bu çalışmanın düzenlemesi de sivas-divriği kökenli müzisyenin kendisine ait.
  günümüzde genç olup da kendi kültürüne sahip çıkmak, onu özümsemek ve yaşatmaya çalışmak az rastlanır bir şey oldu artık. melodinin, bir dert anlatmanın, kaygılar gütmeden samimiyetle müzik yapmanın pek olmadığı bir zamane içindeyiz. sadece sound derdine düşenin bir dert anlatmaya neden ihtiyacı olsun ki? bu anlamda, geleneksel müziğimize samimiyetle katkıda bulunmaya gönül verenlerin yeri ayrı olmalı her daim.
  bir beste olduğu halde, sanki yüzyıllardır çalınıp söylenen bir türkü izlenimi veren bu çalışma, ozanlık geleneğine, ozan olmaya ciddi bir adım aynı zamanda. bağlama, cura, kopuz gibi sazlara da hakim olan ali bayar, dileriz ozan olma yolunda attığı bu ilk adımla kendi yoluna koyulur ve nice güzel türküler, yorumlar kazandırır bizlere.

  söz: ruhsati
  müzik- düzenleme: ali bayar
  kayıt: ali bayar
  bağlama – cura: ali bayar bas gitar: murat açıkalınyiğit
  geri vokal: alp murat alper
  mix-mastering: meriç demir
  fotoğraf: abbas atmaca
  kapak tasarım: erkan güneş
  klip yönetmeni: erkan güneş

  ttnetmüzik; https://www.turktelekommuzik.com/…r-717165-sarkilar

  ıtunes; https://itunes.apple.com/…olmaz-single/id1178608282

  fizy; http://fizy.com/…/daim-kis-olmaz/mzyxndu5otc2mze2nq

  youtube; https://www.youtube.com/watch?v=wf8o0xsjezc