şükela:  tümü | bugün
 • insanlar neden özel hayatlarını bu denli paylaşıyorlar anlamadığım videolar zinciri.
 • nerde ottan boktan elit olmuş insanlar varsa videolarına konu edinmiş youtube kanalı. yok klozetin ruhu var, yok dolabimin kulpu var ... farkli olacak diye çabalanırken birbirinin aynısı olmuş evler görüyoruz. ve tabiki aşırı kullanışsız, göstermelik, dağınık.
 • fikir olarak başlangıçta çok sevdiğim ama sonradan itici gelmeye başlayan youtube kanalı.
  öncelikle hep aynı meslek ve gelir grubu insanların evine gidiyor oluşları biraz rahatsız edici. yukarıda da biri bahsetmiş onlar bu dekorasyon işlerine daha yatkın belki de diye. evet ben de böyle düşünüyorum ama ülkede bu işleri yapan ne kadar insan var ki. ayrıca bildiğimiz dolap yerine "depolama alanı " , "açık raf sistemi" gibi kullanımlar bir tek beni rahatsız etmiyormuş. bir diğer durum da evlerini gayet fiyatı yüksek markalardan dekore edip sonra da ben bu eve çok para harcamadım demeleri. trabzonda dekore edilen bir ev vardı o kişinin evi gerçekten çok güzeldi ve kendisi bir şeyleri toplayarak yapmıştı. bir de bu evler size de sürekli dağınık gibi gelmiyor mu?
 • ekin’in kozyatağı’ndaki evi

  oh beee... pınar’ın beyoğlu’ndaki evinden sonra beğendiğim ikinci ev bu oldu. her iki ev sahibinin de illüstratör olması tesadüf mü bilemiyorum. gayet mütevazı ama özgün, çizimlerle dolu dolu, belli ki kitapların da okunduğu, eşyaya, tasarıma kıymet verilen bir ev. gerçekten görmek istediğim bu evler; kitaplara dekor muamelesi yapmayan, mimari ofislerim projelerinden bağımsız, kişinin ruhunu yansıtan evler. özellikle şu son satılık loft olayından sonra, umarım böyle evleri daha çok izleriz.
 • çok iyi kanal. hele ki sanatla uğraşanların evi bambaşka güzel oluyor. yalnız bazısının evi de deli kızın donu gibi. yorum olarak yazsan aşağı o da ayıp falan niyeyse. onları da ibret olsun diye izledik artık.
 • tuvaletteteyken birşeyler okumak isteyenler için duşekabinin dibine suç ve ceza yerleştirilmiş evler var.
  hayatım boyunca anlayamadığım misafirliğe gittiğim bir evde bile görmediğim bir şey bu tuvalette dergi-kitap mevzu.
  insanlar tuvalette kaç dakika duruyo ki?
  boşaltım yaparken neden bir şey okuyor?
  kâğıt kalem kitap benim içinde olduğum kültürde kıymetli ve saygıdeğerdir.
  hadi bu hayat tarzi meselesi banyoda nemlenmiyo mu yıpranmıyo mu kitaplar?
  ilginç.
 • bütün evlerde neredeyse istisnasız deve tabanı bitkisi mevcut,
  rastgele koparılmış bir ağaç dalına asılan süslemeler veya ipler olmazsa olmazları,
  anlatımı yapan ev sahibinin eline fincan vermeden kayıt tuşuna basmıyorlar,
  vs. vs.

  kısacası birbirinin aynı evlerde yaşayan hayatlarına soft enerji,minimalite,sadelik kattığını iddia eden taklitçilerin doluştuğu bir platform yani.neden hepiniz aynı olmak zorundasınız?sıkılmıyor musunuz hiç sosyal medya özentiliğinizden? sizi mutlu eden özendiğiniz hayatlar değil neden anlamıyorsunuz?sadece bu sana ilginç ve çekici geliyor diye başlıyorsun sonra kafana dank ediyor fakat girdik bir yola arkadaşlar dalga geçmesin devam edelim bu tiyatroya dercesine hareket ediyor gibisiniz.pinterest müdavimi kozmopolit kargalar sizi.

  sadece bu kanal ile ilgili değil genel olarak kendini kalbur üstü nitelendirip avrupai takıntılı yaşayan insanlardan cidden hoşlanmıyorum ve birer birer çıkardım hayatımdan.insta hesabımı bu yüzden kapatmıştım zaten.

  kopya koyun dolly gibi insanlar yemin ederim.
 • ilk iki evini yayınladığından beri takip ettiğim güzel youtube kanalıydı hala öyle ama birbirinin aynısı evler yayınlamaya ara vermeli bence.
  burada pek çok kişi bahsetmiş bende katılıyorum hep aynı tip insanların aynı tip evlerini izlettiriyorlar. bölümlerini izledikçe daire’de evimizin yayınlanması için tasarımcı/iç mimar/grafikçi vs. olmalı, mahallemizde eskici bulunmalı ayrıca marangoz ve tasarımcı arkadaşlara sahip olmalıyız diye düşünmeye başlıyor insan.
  karadeniz yaylalarındaki evler ve muğla’nın bir köyünde kendi evini yapan çiftin evi çok hoşuma gitmişti. bu tarz orijinal evler görmek istiyoruz. pinterest’den örnek alınıp ikeadan, mudo’dan döşenmiş evlerden bıktık artık.
 • severek izlediğim bir kanal ancak ev sahiplerinin özenti tavırlarından bunalıyordum. hepsi değil ama büyük çoğunluğu ağzını yayarak konuşan, olduğundan enteresan görünmeye çalışan insanlar izlenimi bırakıyordu ve konuştukları sırada biraz yüzümü buruşturarak izliyordum. ta ki bugün izlediğim bölüme kadar. kevser ve erdem’in galata’daki evini izlerken ilk defa ev kadar sahibi olan insanlar da ilginç geldi. çok doğal, sempatik ve derin insanlar. evlerini de kendilerini de çok sevdim. erdem’in müzisyen olduğunu öğrenince adını duyduğum ama daha önce hiç dinlemediğim yok öyle kararlı şeyler grubunun müziğiyle de tanışmış oldum. ve onu da beğendim. olduğundan fazlası gibi görünmeye ihtiyaçları olmadığından poz yapmıyorlar, çünkü fazlasılar. sevdim.
 • yeni bölümünde erdem topsakal ve kevser üstün'ün olduğu, bu yüzden güzelleşen kanal.