• yani onların işi değil ama keşke şunun gibi daha samimi videolar çekseler. ya tabii ki çok saçma ama insanın bu kadar güzel evler görünce siniri bozuluyor.
  • bugün yayınladıkları elif'in "sade" evi ile çuvallamış program.
    ev bildiğin, parası verilip iç mimara yaptırılmış, neredeyse bir ev parası kadar harcanıp donatılmış yapay bir ev.

bir de ev sahibi elazığlı elif taşel'in yapmacık tavırları hiç çekilmezdi. bacım gakkoşları severiz biz, ne gerek var öyle "metrekaresi az bir ev" falan laflarına. evin 2+2, sadece bahçen ayrı bir ev kadar. bastırmışsın parasını yaptırmışsın evi işte. ruhu yok, hikayesi yok.

ev mükemmel ama daire konsepti ile çelişti. ultra lüks modern evler diye aratın youtube'da tonla ev var.
  • bu haftaki bölümünde ev sahibinin de söylediği gibi "escape from sofa" isimli iç mimarlık ve tasarım ofisinin tasarladığı bir evi izledik. ofisin işlerini takip ederim, tarzlarını beğeniyorum. daire'de gösterilen ev de gayet iyi olmuş; ancak bu kanalın konsepti bu mudur bilemedim. kendi kanallarıdır istediklerini yayınlarlar ama ev sahibinin kendinden hiçbir şey katmadığı, yatak başından, dolabına her noktasının profesyonellerce tasarlandığı bu daire bana "daire" tadı vermedi.
  • canım sıkıldıkça trabzondaki ressam sena’nın neyi nereden nasıl özenle seçtiğini izliyorum.

banyonda bir kere duş alabilir miyim? o mermerler ve pirinç uyumu, banyo duvarındaki tepsiler filan ba yıl dım.

çok zevkli ve özenli olduğunu çok belli etmiştir. biz koltuk takımı olsun oturalım diye düşünürken, millet yolda sarmaşıklarla kaplı iki yüzyıllık kapıyı fark edip masa yaptırabiliyor.

ayrica çok zengin bir aileden gelecek oluyor ki ananesinden kalan eski eşyaları ve aynaları bile çok güzel.
  • bu evler türkiye’de diyerek alternatif içerik üretme iddiasındaki youtube kanalı. tanım vermiş olmak için yazdım; asıl söylemek istediğim başka.
    videoları başlarda ilgiyle izledim (pınar’ın evi favorim ya da belki pınar’ın kendisini samimi buldum bilemiyorum) ancak sonra bu tarzın da yeni gelin evlerinin yapaylığında olduğunu hissetmeye başladım; özellikle kurtuluş’taki ev ve sonrasında yayınladıkları videolardan sonra. bu başka bir çeşit yapaylık. ben farklıyım yapaylığı. ne farklı allasen.. farklı olan zaten farklılığını bu kadar bağırmıyor ki.. kaldı ki uymamak, genele uymuyor olmak başlı başına sancılı bir şey; eki eki ihi ihi diye kameralara rahatça anlatılabilecek bir durum değil.
    en basitinden şunu örnek vereyim; evlerde kitaplık var ama içinde süs niyetine kitaplar var. kitaplar dekoratif bir eşya olmaktan öteye geçemiyor. yazık.
  • elif’in 2+2 ‘küçük ve sade’ evine kadar her bölümünü severek izlediğim kanal. bu sefer konseptiyle çelişti. yaşayanın ruhunu ve fikrini kattığı hiç bir detay olmayan bir evi neden izleyelim? bir de arada ‘küçük evim-sade evim’ demez mi? 2+2 evin sadece bahçesi bile ev kadar.. umarım format değiştirmez, böyle devam etmez.
  • aile serveti yiyen ıncık bıncıkçısı, parmak arası terlik fiyonku tasarımcısı, "şu sıralar freelance lavantalı macaron yapımıyla uğraşıyorum"cusu, menekşe yetiştiriciliği eğitimi verencisinden illalah getiren kanal.
    gerçekten hep aynı insanı ve aynı evi çekiyorlar gibi geliyor. aslında öyle, çünkü hep aynı gelir grubundaki insanların evlerini çekiyorlar.
    32-33 yaşında kadın etiler'de kendine ait evde oturuyor, 2+2'ye küçük falan diyor bir de şımarık şımarık.
    gerçekten insanın sınıf kinini acayip triggerlayan bir kanal oldu zaman içinde.
  • çukurcuma'daki ablayı dinlerken ses hızını 1,5'a getirdim, öyle yapınca normal oldu. tavsiye ederim.
  • konuk olan kişiye göre kah seviyorum kah nefret ediyorum bu kanaldan ama genel olarak kaliteli içerik üretiyorlar. yaptıkları işe özeniyorlar. ben ilk melis’in pangaltı’daki eviyle başladım bu kanalı izlemeye, benim için ayrıdır. yine izmirli barış’ın evi de favorilerimden. bir noktadan sonra çizgi kaydı, ara ara bazı bölümlerle eski tadı alabiliyorsunuz. son bölüm de eski tadı aldıklarımdan oldu. özellikle aydınlatmaları çok sevdim.
    ama ekşi sözlük hiç bir şeyi beğenmeme timi eleştirinin dozunu çok abartıyor, geçen hafta bölüm gelmeyince artık gelmeyecek mi acaba diye endişeye kapıldım. zira son eleştirilen 2+2 ödüllü bir proje, ev sahibi yapmamış olsa da sonuçta onun zevklerine göre döşenmiş ve biz de daire ekibi sayesinde ödüllü bir proje gezmiş olduk.

özetle kaliteli yapım, ama samimi ev sahibi bulmak zor sanırım.
hesabın var mı? giriş yap