şükela:  tümü | bugün
  • aiwa'nın taklidi bir marka. işin komiği ben yıllarca daiwa'yı gerçek, aiwa'yı taklit sandım.
  • 1987'de almış olduğumuz müzik seti'nin hala sağlam olması ve gayet güzel ses verebilmesinden dolayı takdir ettiğim taklit marka.
    helal olsun ülen, adamlar taklit ederken efendi efendi taklit etmişler.
  • bankası da bulunan şirketler grubu.
  • 80'li yıllarda yayınlanmış bir televizyon reklamında samurayın intikamı dizisinin kahramanı sikinoske sama'yı kullanmış marka. sikinoske, kendisine saldıran bütün samurayları kokoreç ettikten sonra elindeki daiwa teyple ekrana döner ve şöyle der: "ben daiwa'mı kimseye kaptırmam!".
  • sahte balıkta da oldukça kaliteli işler çıkaran firmadır. shore line shiner laser sardine modeline sahipseniz başka sahteye ihtiyacınız yoktur neredeyse lakin pahalıdır, 50 tl filandır.
  • balik avinda kullanilacak ekipmanlari yapan en kaliteli üç dört markadan biridir. deneyimlerimden yola çikarak, özellikle olta makineleri fiyat performans olarak ilk siradadir. 300-400 tl degerinde bir makinesi ile balik avinizi cok daha keyifli hale getirebilirsiniz. bu 300-400 tl nin kalitesini veren muadil shimano modelleri 500-600 tl den baslamaktadir.
  • olta makineleri dalında en iyi markalardan olan firma balık avı malzemeleri adına dünyanın her yerinde kabul gören bir markadır. kalitesinden ödün vermez. işi bilen balıkçıların vazgeçmediği markalardan biridir.
  • balik avi malzeme imalatcilarinin ilahi.
    sağlamlik, kullanim rahatliği, performans hepsi mevcut. japon üretimi ürünleri pek bir makbuldur. malezya üretimleri de yabana atilmaz. çin üretimlerinin bir kismi iyidir, bir kismi hoşt denilesidir.
  • olta makineleri gibi olta kamışları da son derece başarılıdır.

crossfire tele modelinin 300 cm uzunluğunda ve 50-100 gr atarı olanı, eğer ki oraya buraya çarpıp kırmazsanız, galata köprüsü gibi yerlerde yıllarca en iyi şekilde avlanmanızı sağlar. bu kamışı yerine göre 100 ve 200 tl arası bulabilirsiniz. kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • türkiye'de servis sıkıntısı olan, üst düzey japon balıkçılık ekipmanları üreticisi. shimano, en büyük rakibidir daiwa'nın. surfcasting tipi avlarda shimano'nun bir tık önünde, spincasting avlarında shimano'nun bir tık gerisindedir. saltiga adı altında ürettiği makine ise rakipsizdir.