• bebekken ailesi bu cocuga ninni yerine psikanaliz kitabi okumus herhalde.baska bi aciklamasi yok bunun.ozellikle beni bu cocukla ilgili en cok sasirtan sey,filmlerinde kullandigi tum mimik,vucut hareketleri ve diyaloglarin nemanaya geldigini bilmesi.yaptigi seylerin bilincinde olmasi.ozellikle roportajlari okunursa kendisine iyice hayran olunabilir.
    "saclarim eskiden acik renkti ama hide and seek filmi icin sacimi koyu kahverengiye boyattim,boyle daha korkunc gorundugumu farkettim".(anneeeee)
  • i am sam'de lucy karakterini oldukca iyi canlandiran, daha 7 yasinda oyunculugu ile agizlari acik birakmis 1994 dogumlu kucuk aktrist.
  • imdb'nin info bölümünde iki yaşındayken okumayı söktüğü haberini görünce gözlerimi yuvalarından fırlatmış, ve izlediğim her filminde*` :war of the worlds `* yaşımdan başımdan, bulunduğum konumdan utandırmış müthiş yetenek; bıcırık velet!! dünyaya geleli henüz sekiz yıl olmuşken hangi birimiz sergilediğimiz performans için en iyi aktris ödülünü almışızdır * ; ya da aynı şanslı günde hangimiz boyumuz mikrofona yetmiyor diye orlando bloom abi(!)nin kucağına çıkıp teşekkür konuşması yapmışızdır!!? ya da rol gereği de olsa bir robert de niro, bir tom cruise kime babalık yapmıştır a dostlar!!` :böhühüüü`

ve üşenmeyip röportajlarını izledim ben bu kızın; öyle böyle değil! kazık kadar olmuş meslektaşları bile kuramıyor onun kurduğu cümleleri.. bir de akıcı bir konuşması var ki yani hiçbir şeyin tesadüfi olmadığını açık açık gözler önüne seriyor.. her tavrıyla ben farklıyım diyor sarı kafa ufaklık.

lucy: daddy, did god mean for you to be like this or was it an accident?
    sam: ok, what do you mean?
    lucy: i mean you're different.
    sam: but what do you mean?
    lucy: you're not like other daddies.
    sam: i'm sorry. i'm sorry. yeah, i'm sorry.
    lucy: it's ok, daddy. it's ok. don't be sorry. i'm lucky. nobody else's daddy ever comes to the park.
    sam: yeah! yeah! yeah, we are lucky. aren't we lucky? yeah!

(bkz: lucy in the sky with diamonds)

(bkz: i am sam)
  • friends 10. sezon 14. bölümde yer alan misafir oyunculardan biri olup, joey 'in danismani olmustur. yine bilmis, zeki kiz rolündedir.
  • ne zaman bi filmde ya da dizide rastlasam (ki bi süre sonra rastlamayı bırakıp, özellikle o oynuyo die seçiyo filmi insan), "oğlum olsun" hayallerimin yanına "kızım da olsuuun" 'u ekleten ufaklık. film setlerindeki hallerini ve ropörtajlarını da izliyince gerçekten zeki olduğunu ama hala da çocuk gibi davrabildiğini gördüm içim rahatladı, bayıldım bayıldım. üstelik bid bid parmaklarıyla gayet güzel piyano çalıyo. umarım ilerde sıkı depresyonlara girebileceği öngörüm/hissim yanlış çıkar. bi de balık burcuymuş, yemiyim de naapiyim..
  • şu ana kadar beraber çalıştığı oyuncular göz önünde bulundurulduğunda bu kadar mesafe kaydetmesi şaşırtıcı olmayan minik. sean penn, denzel washington, christopher walken, mickey rourke, robert de niro, tim robbins, michelle pfeiffer, oha.
  • west coast çevresinde büyümüş akranlarına nazaran, çok daha olgun ve akıllı bir profil sergileyerek ağızları açıkta bırakmış oyuncu. kendisini türkiye'deki benzerleriyle karşılaştırıyorum da, vay anasını arkadaş!

(bkz: the runaways)
  • halen sevimli bir teenager olsada, küçüklüğü daha tatlı olan yetenekli bir oyuncu. bir zamalar taken dizisinde oynayan o küçük ultra şirin yaratığın, kocaman bir kız olduğunu görmek kendimi oldukça yaşlanmış hissetirdi bana.. hem küçükken çok şirindi... kardeşi de en az küçüklüğü kadar sevimli, artık onu severiz biz de...
  • daha dün bu kız war of the worlds'te tom cruise'un arkasında bağrış çağrış tepiniyordu 10 yıl önce :(

kız büyümüş, tom cruise da geçmiş zamanda hala dünyayı kurtarmakla meşgul :)

(en az 2 kez daha kurtardı sanırım)
hesabın var mı? giriş yap