şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dalaman’daki açık ceza infaz kurumu iş yurdu müdürlüğünün, hükümlülerin yeniden topluma kazandırılmaları amacıyla onları; rehabilite etmek, meslek sahibi yapmak ve onlara olan ön yargıyı yıkmak amacıyla kurmuş olduğu kendi doğal ürünleriyle hizmet veren lokanta.

  tesis aynı zamanda bir eğitim kurumu olarak geçiyor. bu nedenle çalışan hükümlülerin bir kısmı bu işi ilk defa yapmakta. masalara açtıkları serviste kurum tüm bunları açık açık yazılı olarak müşterilerine bildiriyor ve anlayış rica ediyor.

  açıkçası ben şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluk görmedim. bir çok lokantadan iyi işletiliyor. çalışan hükümlü arkadaşlarda gayet ilgili ve kibar.

  bu bölgeye her ziyaretimde mutlaka uğrar, kızarmış tavuklarını yerim. çok lezzetlidir. yolu düşene mutlaka tavsiye ederim.
 • lezzetli yemeklere ve uygun fiyatlara sahip lokantadır. çalışanların işin acemisi olduğu söyleniyor ancak oldukça ilgili ve kibar çalışanlara sahip eğer yolunuz düşerse uğramadan geçmeyin.
 • ilçede belki de kendimizi en "güvende" hissettiğimiz mekanlardan biri.

  yöneticilerin hükümlülerin "ıslah" edilmesi ve "topluma geri kazandırılması" görevini başarı ile yerine getirdiklerini düşünmekteyim.

  servis yapan hükümlüler oldukça saygılı ve ellerinden geldiğince "profesyonelce" görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. hatta önyargısızca onlara yaklaştığımızı fark edenler sorularımıza espri ile yanıt bile veriyor.

  bir gün yolunuz buralara düşer ise dac cafe'de köy kahvaltısı yapmanızı , dac restaurant'ta piliç çevirme ya da lahmacun yemenizi dac market'ten (kendi yetiştirdikleri) bonfile/kontrfile/kıyma almanızı (piyasadan oldukça düşük fiyatlara) tavsiye ederim.

  ayrıca diğer cezaevlerinde (hatırladıklarım : ısparta, iskilip, adana, mersin, tire, kütahya) başka hükümlülerce üretilen gıda mamülleri (lokum, cezerye, reçel, peynir, tereyağı,zeytinyağı, yoğurt, baharatlar, bakliyatlar, kuru pastalar vb) el işleri (tesbih, çini işleri, bakır tencere-tava vb) tekstil ürünleri (havlu, terlik, ayakkabı, nevresim vb) ve kişilsel bakım ürünleri (el sabunu, krem, duş jeli vs) mutlaka denenmelidir.