şükela:  tümü | bugün
 • bi ingiliz takımından; galatasaray'a gelen ingilizlerin inadına getirtilmiş bi gündüz feneriydi bu (ırkçılığa hayır). fenerbahçe'nin, "transferi boş ver, neyimiz eksik. onlar ingiliz alıyorsa biz de alırız" mantığıyla transfer ettiği, toplasan maksimum 20 maç oynayıp gerisinde ense yapmış bi adamdır.

  öyledir ama, bu dana geldikten sonra uzun süre sakat beklemiş sonra oynadığı ilk maçta gs'ye 3 gol birden atmıştı... bu 3 gol olay olmuş, ali şen mercedes sl 600 araba hediye etmişti buna. tabii sezon sonunda geri almış arabayı.

  fener'den ayrılınca, eski hocası roy atkinson'un teklifiyle aston villa'ya gitmiş, kâh üçlü forvette, kâh gizli golcü olarak görevlendirilmiş ama ilk sezonunda sadece 1 gol atabilmişti. 68'lidir.
 • aston villa'dan alınma saunders gibi, hatırlıyorum da sensible'da saunders daha değerliydi...
 • guzide spikerlerimiz nedeniyle adi arapasi atkinson kalan futbolcu.
 • bi ara fenerli gazetelerin kotu performansi nedeniyle adi "at-gitsin"e cikmisti..yollayin bunu diolardi...gsaray'a 3 tane mi 2 tane mi ne gol atinca adi "golleri at gitsin" olmustu...sanirim fenerbahce kariyeri boyunca attigi gol sayisi 3-5tir..
 • ekim ayı olmasına rağmen buz gibi bir hava, bulabildiğim tek biletinkaraborsadan fblilerin göbeğinde bir yer olması ve haliyle biletin acaip kazık olması yetmiyormuş gibi istanbulda gittiğim ilk ve şimdilik tek derbide bize* 3 gol* atarak maçı burnumdan getiren futbolcu
 • fenerbahçe'ye gelmiş geçmiş en kaliteli yabancı futbolculardan birisi.kariyerine ipswich'te başlayan,sheffield wednesdayde yıldızı parlayan,daha sonra real sociedad'a transfer olarak o zamanın yurtdışına transfer olmuş en pahalı ingiliz futbolcusu rekorunu kıran, sonra sırasıyla aston villa,fenerbahçe ve manchester cityde oynayan ingilizlerin harcanmış yeteneklerinden.şu sıralar kore liginde top koşturmakta...
 • fenerbahce'de oynadigi donemde galatasaray'a karsi hat-trick yapan* (ve bu sayede araba kazanan), altay'a karsi ceza sahasinda yerde yatarken top calip gol atan* , en guzeli de televole'de "my name is dalian atkinson" diye sarki soyleyen futbolcu*.
  "my name is dalian atkinson" sarkisi rap turundeydi, aklimda su kismi kalmis: "diyemem, diyemem, my name is dalian atkinson!".
  bu vesileyle "galatasaray'li tugay'la karisi etkin'in cocugu olsa ne isim koylarlar? -atkinson." bilmecesini soranlari da kiniyorum, seneler gecti unutamadim.
 • galatasaray`a attigi uc golle birlikte akillarimizda "ara pasi atkinson" nidalariyla yer etmis futbolcu.
 • fenerbahçe'de oynadığı sırada hayranlığımı kazanmış, antremana terlikle çıkan şirin zenci futbolcu. şarkısı da şundan ibaretti "d.a. man, d.a man they call me dalian atkinson"
 • fenerbahceden sonra bir sure ingilterenin division 2,division 3 takimlarinda surtmu$ olan futbolcu.