şükela:  tümü | bugün
 • banyo yapan cocuk ve kucuk dalin civcivi temali reklamlardir. super sevimli cocuk ve $arkilar ile sevecenlik, esenlik dolu reklamlardir. ozellikle son $arkisi pek guzel:
  annem bana dedi ki,
  dalin hic goz yakmaz ki,
  gittim baktim banyoya (bu satir atmasyon)
  gozlerim yanmadi ki.

  (bkz: dalin)
  (bkz: anneler bilirler)
 • bir de "o böyle serinliyor ben böyle o beni böyle seviyor ben onu böyle" içerikli dalin kolonya reklamı vardır.
 • sira sira civcivler teker teker kuvete atlarlar, bornozlu minik cocuklar da sirin, kafiyeli bir sarki okurlar ''dalin isteriz dalin isteriz'' diye.
 • oldukca zararli bir reklamdir. dalin reklamlari yuzunden civcivlerin yuzebildigini dusunen onlarca cocuk, sokaktan aldıkları civcivleri kuvete atinca haliyle dehsete duserler.
 • 2004 yaz döneminde gösterilmeye başlanmış son reklamda "şarkı söyleyen minik sarışın kız" klişesinden yola çıkmışlar ama bir çocuğa şarkı söyletmek yerine nil karaibrahimgil'in sesini hızlandırmayı (evet istediğiniz kadar hızlandırın nil karaibrahimgil'in küçük ses oyunları gizlenecek gibi değil ki) seçerek zihinlerde yarattıkları bornozlu bebekler ve nil korelasyonuyla bulantı yaratmışlardır.
 • jakuzi endamindaki kuvetlerdeki sarisin, hallerinden pek mutlu cocuklarinin keyifli bir rituel edasiyla yikanma ayinlerini izlerken ben; babaannem kirmizi legende ecis bucus oturmakta olan bedenime demir tas ile kaynar suyu bastan asagi dokup celikbilek sabunuyla citilerdi kafami.. hey gidi hey......

  (bkz: celikbilek bulamiyorlarsa dalin kullansinlar)
 • ezgisi için (bkz: la danse des canards)
 • biz küçükken sarışın uzun kıvırcık saçlı bir kızın oynadığı reklamlardı.
  ne kadar güzel kız diye her seferinde hayranlıkla izlerdim. sonra bizim yazlığa gelmişti bu kız ve saçlarının gerçekten de çok güzel olduğunu farkedip iyice kıskanmıştım. sonra bi bakmıştım kolunda kocaman garip bir iz var. ne bu diye sorduğumda kolumu yaktım demişti. o olaydan sonra o kıza özenmekten vazgeçmiştim o küçük aklımla.
 • taktigim reklam filmlerinden bir digeri. takiyorum mutemadiyen napayim, daha once de cumlenin en sonundaki luzumsuz ek nedeniyle kulagimi tirmalayan bir baska reklam jingle'indan bahsetmistim zamaninda. (bkz: #16231468)

  nedense yine herkesin aksine "eehhehe aman da ne sirin, piti piti" hallerinde izleyemiyorum ben bu son donen reklamlarini dalin'in.
  neden diyecek olursak; yazalim yine bakalim reklam jingle'inde ne deniyor?

  ***

  saçlarım ipek gibi
  kokum bebek gibi
  bütün millet dalinci
  var mı dalin gi-biiiiiii?

  ***

  gi-biiiiiigg??? neden gi-biiiiiigg? sunu guzel guzel, yormadan, yorulmadan, insani sinir etmeden "gi-biiiii-si" diyerek bitirseydik su dunya daha yasanilir bir hal almaz miydi ha sorarim size? *
 • o böyle kokuyor ben böyle kokuyorum mottolu reklam jingle'ının bir de şöyle zikirli bir versiyonu vardı. enteresan yıllarmış vesselam.
  http://www.youtube.com/watch?v=eadauisloto