şükela:  tümü | bugün
  • geleceğin mr olimpia'sı aşırı güçlü ve hacimli bodybuilder.
  • 26 yaşında 130 kilo ağırlığında dünyaya veda etmiş.
  • boğazına kaçan yemek sonrası, boğularak dünyaya veda etmiş olan vücut geliştirici.
  • sen gelmis gecmis en genc ifbb pro ol, gelecegin olimpiasi olarak gosteril, sonra bogazina kacan yemek sonrasi hayata veda et. talihini sikeyim kardesim. onca idman ,beslenme ,anabolizan bosa gitti ..
  • ölüm sebebi boğazına kaçan yemek diye lanse edildi ama ilaçları çok yüksek dozajlarda aldığından öldüğü de ileri sürüldü. 2. senaryo daha gerçekçi tabi ki. burada steroidleri kötülemiyorum. benim de kullanmışlığım var ama dozajları iyi ayarlamak, nerede hangi ilacı kullandığını bilmek çok önemlidir
  • 2017 de biri dallas mccarver olmak üzre çeşitli sebeblerden 5 vücud geliştirme sporcusu vefat etmiş,enterasan. https://www.youtube.com/watch?v=z4mopxv2huo
  • ölümüne sebep olan şey boğazına yiyecek takılarak boğulması değildir
    kronik astım öyküsüne sahip olmasına rağmen vücut geliştirme uğruna aldığı stereoidler ve hormonlar sonucu tabiri caizse vücudunun ağzına sıçmış olmasıdır. diyabet hastası olmamasına rağmen insülin alması da cabasıdır. otopsi bulguları da korkunçtur:
    * konsentrik sol ventriküler hipertrofili ileri kardiyomegali (833 gram kalp)
    * koroner arter ateroskleroz
    * ağır akciğerler (617-619 gram sağ/sol)
    * hepatomegali (4.5 kilo karaciğer)
    * böbreklerde hipertrofi (456/503 sağ-sol)
    * papiler tiroid karsinomu

ölüm nedeni de kroner arter aterosklerozu eşliğinde ileri konsentrik sol ventriküler hipertrofisi olarak açıklanmış, buna katkıda bulunan unsurlar "kronik eksojen steroid ve steroid dışı hormon kullanımı" olarak bildirilmiştir.

steroid ve hormon kullanma-kullandırma!
  • bu sıralar youtube anasayfama tribute videoları düşüyor. sanırım geçtiğimiz hafta ölüm yıl dönümüydü. otopsi raporunu ilk okuduğumda unvanları için ödediği bedelleri hissettiğimi hatırlıyorum. özel bir sporcu ve özel bir insandı. mcmillan'a kaybettiği arnold classic sonrası yaptığı konuşma, bu hayatta kazanmak ve kaybetmeye dair düşüncelerimi değiştirmişti. phil heath dahil birçok sporcu yakın gelecekte onu olympia'nın en büyük favorilerinden biri olarak görüyordu. gerçekten büyük bir kayıp.

--- spoiler ---

''if there's one thing that this whole experience has taught me is that i'm focused on being positive. spreading an inspirational vibe was always my goal, it's about outgrowing your ego, outgrowing your insecurities, outgrowing your comfort zone, outgrowing hate and negativity. that's what we're all about.''

--- spoiler ---

rip big country!
  • otopsi raporu içler acısı

https://www.youtube.com/watch?v=j9rv_qyrdtw