şükela:  tümü | bugün
  • ceyardan hallicelerdir..
  • (bkz: los dallamas)
  • (bkz: cleomegawatt)
    (bkz: asil baykara)
    (bkz: giotine)

yarin itibariyle servicio dallas'tan yasayan bir yazar olmaktan cikiyor ayrica.
  • zeytinyağli fasulye, karniyarik, begendili tas kebabi gibi seylere ulasmakta gucluk ceken yazarlardir.

yoksa ankara felan daha guzel sehir. cat dolma, pat mucver felan...

bu arada istanbulda yasiyorum ben.

(bkz: yasanilan yer ile yuceldigini sanmak)
  • (bkz: ceyar)
  • gecen aksam nyc'deki central park manzarali tripleksime geldiler, madalyalarini verdim. ha iclerinden bi tanesine de kuskuyu verdim, malum cok konusuyordu.
  • new jersey'den gotumle guldugum yazarlardir. burda kalkmis dallas soyle guzel, boyle gelismis gibisinden lakirdilar duydum. lan dallas'a hic gitmesek nerdeyse inanacagiz. dallas'in bir sikim ozelligi yoktur. siradan bir american sehrinden baska birsey degildir. hava karardiktan sonra hayat durmustu. downtown'da da birkac yuksek bina vardi. sonra kennedy'nin vuruldugu yere filan gittik bizim akrabayla. in cin top oynuyordu. dedim, "bizi de burda vursalar kimvurduya gideriz mazallah".

sonra bir bara gittik bizim akrabayla. 2 kiz ayarladik, basladik muahbbete. biz dedik ny'den geliyoruz, kizlarin gozleri ayrildi. "vay, siz orada nasil yasiyorsunuz, hayat nasil hizlidir kimbilir vs." gibisinden lakirdilar etmeye basladilar. iste o an anladim, bu dallaslilar ezik insanlar. neyse, fazla uzatmadik ny mevzusunu, basladik pompalamaya kizlara. bizim amacimiz pompa, kultur turizmi degil. neyse, mevzu bu degil. demem o ki, bu dallas denilen yerde bir sikim yok. hala kovboy sapkali amcalar var, burasi guzel. dana eti gayet lezzetli, tavsiye ederim. guzel alisveris mekani olarak da bir tek "galeria" denen vasat bir mall vardi. ayrica insanlari soven! her gittigimiz yerde bize "nerelisiniz?" diye soruyorlardi. new york dedigimizde de "aslen nerelisiniz" diyorlardi. lan yarram, sanane nereliysek! illa ulke ismini ogrenmek istiyorlar. hayir tipimiz de gemiden yeni atlamis apaci vs. filan da degil... dedigim gibi bu dallas'in bir sikime yarayan bir ozelligi yok. turkiye'nin batman'i diyemeyiz ama olsa olsa kayseri'si olur. new york'tan sonra bana koy gibi gelmisti. nufusunun 6 milyon olmasi oranin koy gibi olmasina engel degil. ankara'da 6 milyon; hem koy gibi hem de bir sikim yok.

los angeles'a gelince, gitmedigim icin yorum yapmak istemiyorum. california'da san francisco'ya gitmistim. onunla mukayese edersek, san francisco dallas'i her konuda siker atar. ama dedigim gibi los angeles'a gitmedigim icin bilemem.

netice itibariyle new york her iki sehrin de eline verir, dondurma gibi yalatir, siker atar. tartisma burada bitmistir.

ayrica sozluk yazarlari konusunda da daha aktiftir. bu dallaslilar daha kiclarini kaldirip zirve yapana kadar, ny/nj tayfasi olarak yilda 2-3 zirve yapiyoruz. konu burada bitmistir!
  • lanet olasıca büyük bir yanlış anlaşılmanın ve entrikanın tam ortasında kalmış olan yazarlardır.

(bkz: dallas)