şükela:  tümü | bugün
  • 1839 alexander matheson tarafından kurulan ödüllü viskilere sahip iskoç viski firmasıdır.

ayrıca 60 yıllık iskoç viskisi bulunan şirlet.

www.thedalmore.com
  • çok pahalı viskileri var bunların. allahın belaları.
  • iskoçya'nın highland bölgesinde bulunan bir damıtımevidir.

açık arttırmalarda manyak fiyatlara satılan visklier üretiyor.
  • glencallani ureten viski $irketi. whiskymag'de bolca iltifata tabii tutulur.

urettikleri butun viskiler raredir.
  • edinburgh'da 1974 matusalem sherry finesse olanini deneme sansina eristim, tarih itibari ile sisesi £650 civarlarinda imis, her ne kadar viskinin icinde portakal ciceginden araba kaportasi tadlarini ayirt edebilecek kapasitede olmasam da hayatim boyunca ictigim en guzel viski oldugunu rahatlikla soyleyebilirim, ama bir de kokusu var ki akillara zarar, tad ve koku arasinda bir secim sansi sunsalar sanirim koklamayi tercih ederdim.
  • mmmmmmmuhte$em bir viski. ho$ viski damagima hic guvenmem, cunku yok, yine de bir viskinin tipasini acarken elim viski olunca 10 dakka "ohhh dunya kokuyor" (bu cumleyi kurarken ne kastetmek istedigimi ben de bilmiyorum ama oyle, dunya kokuyor (dunya derken yerkureden bahsediyor olmaliyim) (parantezi cok uzattik dur bakalim viski kafasiyla cumleyi toparlayabilecek miyiz?)) diye elimi koklarsam o viski guzeldir arkada$. qed. bu viski degustatorlerine ta$ cikartan iddialarimla ne kadar kale alinirim bilmiyorum ama hazir olun toparliyorum; buldugunuz yerde icin, icirtin.
  • birazdan 15 yillik bir şişesini tarihe gömeceğim viski.
  • ingiltereden hediye olarak gelen viskim-di. icimi harika, ictikleriminen iyisi. 17 yilligi var mi bilmem ama ictigim 17 yillikti sanirim.