şükela:  tümü | bugün
 • kaunos kaya mezarlari karşısında ve dalyan nehri kıyısında kamp kurabileceğiniz gibi aynı zamanda ahşap ya da taş bungalowlarda konaklayabileceğiniz camping. national geographic tarafından neden türkiye'deki en iyi kamp yerlerinden biri olarak gösterildiğini oraya gittiğinizde daha iyi anlıyorsunuz. bu seneki güzergahımın sonu; önümüzdeki yılın ise başlangıç noktası olacak gidip görülesi, yaşanası mekan.
 • muğla'nın ortaca ilçesinde dalyan gölü kıyısında kurulu olan 2500 yıllık kaunos kral mezarlarının tam karşısındaki kamp alanıdır. sabah kahvaltınızı göle sıfır, kral mezarları manzarasıyla yapabilirsiniz.
 • internette bahsedilmiş, sahibi gerçekten buzdolabı gibi bir adam. gerçi size karşı bir eksi tarafı oluyor mu, hayır. esnaf biraz da olsa yüzüne gülsün istiyor insan galiba. en son sevdiğimiz, bizim köpeğin peşine takılıp camping'e gelen 5-6 aylık bir köpeği sineklikle kafasına vurarak kovalıyordu.

  günlük kişi başı 25 liraymış ama gerçekten çadır kampları arasında verilen 25 liraya değecek bir yer. resimlerden falan baya büyük bir yer canlanmıştı gözümüzde, şehir dışı gibiydi ama gayet küçük bir yermiş. toplasan içine 10 çadır ancak atılacak bir yer, o yüzden önceden arayıp sormakta fayda var. dalyan'da akan çayı takip eden bir cadde var, onun en sonunda gibi.

  ama küçük olması bir dezavantaj oluşturmuyor, gayet derli toplu bir ortam. bi tane teyze sabahları tuvaletleri banyoları çamaşır suyuyla temizliyor. duşların sıcak/soğuğunda biraz problem var, zor ayarlanıyor. tuvaletlerin de birkaçı bozuk. kapıdan girince hemen soldaki duş süper (ağustos 2016 notu :). çamaşır kurutulacak askılar, mangal yakmak için bölümler, çamaşır makinesi vs. mevcut.

  açık büfe kahvaltı bungalowda kalıyorsanız ücrete dahil, çadırda kalıyorsanız +20 lira imiş. 20 liraya dalyan'da daha iyi alternatifler var, çok da cazip olmadığı için girmedik hiç.

  aynı zamanda barı ve her gece canlı müzik var. sabah 9'dan akşam 10'a kadar da happy hour varmış, 2 bira 15 tl. üst katlarında şirin bir terası var, kral mezarlarını karşıdan görüyor.

  iztuzu plajı'na gitmek isterseniz, mekana söylerseniz arka taraftaki iskelede tekne dolmuşlar durup sizi alıyormuş (biz bilmediğimizden ta merkeze kadar yürüdük, dönüşte camping'e bıraktılar). denize girmek isterseniz sadece iztuzu mevcut. 2 şezlong için 10 lira alıyorlar, yiyecek içecek biraz pahalı. biz gittiğimizde biraz (belki baya) dalgalıydı. plajın bazı bölümleri caretta caretta yumurtalarından dolayı girişe kapalı, oralara da dikkat edersiniz. bir de dalyan'ın genelinde ve dolayısıyla camping'de çok sivrisinek var malesef.

  dalyan genel olarak çoğu ilçeye göre büyük bir yer. camping özelinde bir tek burası var ancak diğer konularda oldukça çok alternatif mevcut.
 • efem internetten bakınca uyandırdığı izlenimin aksine ufak bir yer. dalyanın içinde sayılabilecek bir konumda. karşısında market var, geceye kadar bira ıvır zıvır ihtiyacınızı gidermek kolay. gündüzleri kulak çınlatan kıvamdaki çekirge sesini saymazsak son derece sessiz. geceleriyse alın rakınızı biranızı ağaçların altında için, kitabınızı okuyun, o derece hoş bir ortam.

  banyolar tuvaletler baya bir temiz. etrafta öyle. kahvaltısını etmedim zira çadırda kalanlara 15 tl idi, gerek görmedim. dalyan'da en fazla 10 liraya menemendi sucuklu yumurtaydı, çeşitli şeyler yiyebileceğiniz birkaç yer var. en kötü çay bahçesindeki güzide tostlar 5 lira mı ne.

  hayvan seviyorsanız etrafta hep kediler var. arada da uğrayan ufak bir köpek vardı ama sahibi etrafa pislemesin alışmasın diye sürekli kovuyordu. dalyan merkeze yürümek 5 dakika bir şey. terasına çıkıp oturursanız kaya mezarları direkt karşınızda. kendi çadırımda kaldığım için 100 lira kalma parasına verdim. haliyle çok ucuza geldi. ileride tekrar gidip konumu ve ucuzluğu vesilesiyle kafa dinlemeyi umuyorum. bakalım..
 • güzel bir camping alanı olmasına rağmen felaket bir işletmecisi olan yer. iki işletmecisinden biri çok iyi bir insan olmasına ve bir çok konuda yardımcı olmasına rağmen diğer işletmeci kampa gelen misafirlere sürekli ters davranan ve gereksiz yere çalışanlarına bağırıp çağıran bir adam. kampa gelen diğer misafirler de ve sonradan öğrendiğimize göre dalyan esnafı da bu adamdan bıkmıştı. böyle bir yerde tatil yapıp sinir stres olacağınıza başka bir yere gidin. campingin yakınındaki denize zaten girilmiyor, kimse girmiyor, denize girmek için dolmuşla 20dklık mesafedeki iztuzuna gitmek gerekiyor.
 • akşam 16:00 saatlerinde kampa giriş yaptık resepsiyona doğru ilerlerken bizi işletmecisi karşıladı geç girdiğimiz için ve ertesi akşam da uçağımız olduğu için kibarca "çıkış saatinde esneklik sağlamanız mümkün olur mu?" diye bir ricada bulunduk aman bulunmaz olaydık. öyle bir şey mümkün değil 12'de çıkış yapacaksınız diyerek o kadar sert çıkışlar yapıp o kadar çok konuşmaya başladı ki "biz ne dedik şimdi" olduk. söylediklerinin yarısını aklımda bile tutamadım. bir anda pis bir üslup takınınca kazandıracağımız bir kuruşu bile bu güzel kamp alanına değer bulamadık. işletmecisi olduğu kamp alanı kendi evi gibi olması gerekirken bizi de misafir gibi ağırlaması gerekirken, kibarca reddetmek yerine iğrenç bir üslupla tadımızı kaçırmayı tercih etti. 5 dakika sonra da yanımıza gelip "siz kaç gibi çıkmak istiyorsunuz, bir alternatif düşündüm de" dedi meğer düşündüğü alternatif bizden biraz daha para isteyip odadan geç çıkmamızı sağlamakmış. bize temizlikçilerin odaları 12'de temizlediğini açıkladı o yüzden mümkün değil dedi fakat girdiğimiz bungalovun tavanında örümcek ağlarıyla karşılaştık. nasıl temizleniyorsa artık. ertesi gün çıkış yaptık eşyalarımızı lobiye koyduk uçak saatinin gelmesini bekliyoruz. yine aynı işletmeci küfür kıyamet mekanın her tarafında bir personeline küfür ediyor. inanın 20 dakika boyunca küfür duyduk. sonra da bize "isterseniz yorum yazabilirsiniz hiç fark etmez" dedi. şok içinde kaldık. terbiyesizliği ve kibri hat safhada olan bu adam, böyle güzel bir kamp alanı işlettiği için hepimizden daha ılımlı biri olması gerekirken sezondan beklediği parayı kazanamayınca böyle gerilmesi mekandan sadece kar amacı güttüğünü ve böyle bir kamp alanını işletmeyi kesinlikle hak etmediğini gösteriyor. dalyan'da para kazandırmak isteyeceğiniz çok iyi işletmeciler var. bu kendi kibrinde boğulacak işletmeci değişmedikçe bu tesisi tercih etmemeniz benim naçizane tavsiyem.
 • müşterilerine yaklaşım tarzlarını öğrendim ve bu ay yapmayı planladığım 1 haftalık kamp için tercih listemden çıkardığım tesis. çevremde kamp yapmak isteyen arkadaşlarıma da önermeyeceğim ve onlar da haliyle kendi çevresindekilere önermeyecek ve bu böyle yayılıp gidecek güzelce.

  kimse rahatlamak için, şehirden kaçmak için gitmek istediği yerde sinir, stres sahibi olmak istemez. hele ki internette okuduğu olumsuz bir yorumdan sonra kimse böyle bir risk almak istemez.

  iyi oluyor böyle. başka tesis önerileri için mesaj kutumu yakabilirsiniz.
 • insanlıktan nasibini almamış kişilerin içinde at koşturmayı bırak ayı oynattığı kurum. olum ne işiniz bu adamların mekanında etrafta kalacak yer mi kalmadı
 • buradaki kötü yorumları okuduktan sonra sırf işletmecisini merakımdan gittiğim ve gayet memnun ayrıldığım mekan. sadece manzaraya karşı, mevcut müzik eşliğinde bira içmeye dahi gidilir.
  ayrıca sahibi ve eşi de gayet mantıklı, yardımsever ve muhabbetli insanlar. benim anladığım, adam prensipli ve gayet iyi işletiyor mekanı, kamping olayına yabancı bazı vatandaşlar anlamsız tepkiler verebiliyorlar. şahsen ben de otel çalışanı iken en problemli misafir kitlesi yerlilerdi. bazıları gerçekten mekanı satın aldığını düşünüyor. aldıkları hizmetin ne olduğunun farkında değil.
  edit: mevzubahis ziyaret geçen yaz yapılmış idi.
 • en son 2016'da gelmiştik, bu sene kamp ekipmanımız olmasa da tekrar geldik. öyle bir algı oluştu ki her gelişimde mekan sahibi gözlüklü abi ile bir sıkıntı yaşayacak mıyım diye bakıyorum ama olmuyor, henüz kısmet olmadı :)

  mekana güncelleme yapayım. çadır kişi başı 30 tl olmuş. bungalov gecelik 90 tl olmuş. eskiden 10-15 tl gibi bir fiyata açık büfe kahvaltı çıkarıyorlardı, o kalkmış. yandaki otelde 20 tl'ye kahvaltı veriyorlarmış oraya yönlendirdiler. duşlar, lavabolar falan sanki daha temizdi (gerçi o kaldığımızda biraz sakindi belki ondan temiz kalıyordu). canlı müzik falan yapıyorlarmış şimdi.

  mutfak facia sayılır. ortak kap kacak var ama ben şahsen alıp da kullanmam. su kaynatacaktım kettle bozulmuş. kendi kabınızı kacağınızı alın, ocağı, buzdolabı falan var onlardan faydalanırsınız.

  kalabalık olmasına rağmen çok huzursuzluk vermiyor. gayet sessiz şu an. genellikle gördüğüm çadır kamp alanı profili böyleydi zaten. yalnız o zaman da sivrisinek problemi vardı şu an da var, muhtemelen de alan hep sazlık vs. olunca da önüne geçmek zor.