şükela:  tümü | bugün
 • turistlerden para koparmak icin kurulmuş müessese.
  şöyle anlatayım efendim kendileri günlük tur vaadi ile hem dalış hem de gezi turları düzenliyorlar. bilgi almak için aradığımda herşey dahil dalanlar için 130 dalmayanlar için 50 tl dediler. bu gezi içerisinde 2 dalış ve 2 ayrı koy olmasi gerekiyordu.
  kalabalık bir grup olarak gittik 3 dalış 5 kişi de gezi içindi. gezi oradaki hüseyin isimli arkadaşın mehmet alı erbil seviyeli espirileri ile başladı. insanlara gay esprisi yaparak buzları kırdı kendi aklınca. sonra iztuzu plajından 20 dk giderek bir koya demirledi ve bize serbest zaman! verildi. yanlız dalıcı sayısı ile orantılı eğitmen olmadığı icin- ki ilk dalışlarda her kişiye bir eğitmen düşer - yaklaşık 3 saat orada kaldık. dalma sırasında bize yol yordam göstermek yerine genel olarak fotoğrafımızı çekmekle ilgilenen arkadaş ilk dalışımızı tamamlattı. yemegi yedik ve tekne kalkacak diye bekledik. zira vaad edilen turda bu da vardı. ikinci dalışı yapmak icin bizi batığa götürmeyi teklif ettiler ama bu plana dahil olmadığı için 60 tl daha fazla ödememiz gerekiyordu. peki dedik ona da tamam yoksa bizi ayni kayalığa geri sokacaklardı.
  daldık geri çıktık, gelin aksam fotoğrafları alın dediler. gittik usb ye fotoğraf transferi icin kisi bası 50 tl daha istediler.
  uzun lafın kısası hüseyin'i görürseniz kaçın. adamlar ayak üstü turist yolmak icin elllerinden ne geldi ise yaptılar.
 • pişkinlik ve gelişigüzel hizmet anlayışı ile ödediğiniz paranın karşılığını size sunmayan dalyan'daki müessese.

  kendileri dalış odaklı ve dalmak isteyenlere yönelik bir hizmet verdiği halde, satış esnasında sanki koy koy gezen bir tur firmasıymışlar gibi size bilgi verebiliyorlar. sonrasında bütün gününüz, sabah 10'dan akşam 5'e kadar, saatleriniz, gerçek manada tek bir koyda (!!) geçiyor. sözde "tur"u size satan hüseyin isimli çok şakacı kişiye "hani tekne koy gezecekti" diye sorduğunuzda, sırıtarak "e tekne geziyor ya, suda sallanıyor işte" gibi son derece ergence bir cevap vererek uzaklaşıyor. hizmet için ödediğiniz paranın da karşılığını alamamış oluyorsunuz böylece, en kötüsü senede 14 gün olan yıllık izninizin 1 gününü de sizden çalıyorlar.

  dalmak ile ilgilenmiyorsanız mümkün mertebe uzak durun, özellikle hüseyin denen cinsiyetçi esprileriyle ortalıkta gezen kişiden.
 • dalmak isteyenlerle yüzmek isteyenleri aynı turda buluşturacağını vaad eden, ancak neticede dalmak isteyenleri sulu esprileriyle soğutan, yüzmek isteyenleri de tek bir koya mahkum eden dalış merkezi.

  üstelik zorla alkış istemeler, herkese sataşmalar, yer yer yılışmalar belki yabancı turistin hoşuna gider, ama yerli turistin hoşuna gitmez. tura katılan herkesi tartmalı, olur olmaz şakalar yapmamak lazım.