şükela:  tümü | bugün
  • tuhaf bir olay. yani ben hep şaşırıyorum böyle insanları gördükçe. bakıyorum marketten iki tane 5 lt'lik suyu alıp asansörsüz evinin dördüncü katına kadar taşıyor. hayır ne gerek var? ara kapına kadar getirsinler 19 lt'lik suyu.
  • evde yeni isen oluyor.

hangi damacanaya yazılayım diye düşnüyorsun zira.
  • haftada bir, 4 tane 10 litrelik su alan biri olarak (çok içiyoruz evet) garipsemediğim...

tanesi 2,5'tan toplam 10 lira veriyorum 40 litre suya. damacana dediğin 19 litrelikler ise 6-8 arası değişken bir fiyata sahipler.

hadi fiyatı geçtim, evlerden topladıkları o damacanaları doldurmadan önce nasıl yıkadıklarını biliyor muyuz? ya da o yıkama yeterli mi acaba? farkında mısınız bilmiyorum ama bu ülkede damacanaya hallenenler var!

(bkz: damacanaya tecavüz eden adam)
  • damacana sapığı olayından sonra sürekli yaptığım olay. hem kullan at olması hem de biraz daha ucuza gelmesi de büyük etken.
  • sağlıksız olmasından mütevellittir. ayrıca yaşadığımız ülkede bu su içtiğiniz damacanaları siken insanlar var. ben nerden bileyim daha önceki girdiği evde tecavüz edilmediğini? gider 2 tane 5lt su alır asansörlü evime çıkarırım.
  • cevreci bir hareket degildir. is yerinde de suyu tek kullanimlik plastik bardakla icer bunu yapan.
  • babamın yaptığı akıl almaz olaydır.

evde büromatik var, fakat damacana çağırmasına rağmen 2 adet 5 litrelik su alıyor ve onları damacananın içine boşaltıyor. akıllıca bir iş yaptığını mı zannediyor bilemedim.
  • aldığım market suyu 5lt = 1.50 lira
    oturduğum yerde damacana = 7.50 lira..
    4 tane 5 litre 6 liraya denk geliyor..

hayvan gibi su içtiğimi de ekle..
    bayaa uygun aslında..

hem 5 litrelik su taze açılıp taze bitiyor..
    buzdolabında saklamak için uygun..
    arada musluk suyu ile doldurup araba yıkıyorum boş şişeler ile..

kat kat karlı..

edit: su markette 1.65 oldu, derken yeni bir gross market açıldı 4x5 litre su 5 lira..
    o da güzel..
  • misafirlerimin damacanami sikmemesi icin gerceklestirdigim olay. eger damacana icin bekaret kemeri icad edilirse fikrimi degistirebilirim.