şükela:  tümü | bugün
  • insanca bir tutumdur.

biliyorsunuz düğün denilen olay tamamen genç kızların prenseslik hayalleri uğruna düzenlenen bir ritüel.

düğünler bir genç kızın kendini prenses gibi hissetmesi, dosta düşmana, hısım akrabaya mesaj vermek, akranlarını çatlatmak için yaşanan bir hadise olduğuna göre, bilin bakalım bu organizasyonda tamamen fazlalık olan gereksiz detay nedir? tabi ki damat.

bu durumda, düğünlerin damatsız yapılması neden mümkün olmasın?

hayır, damat zaten gereksiz bir ayrıntı değil mi? bütün düğün o genç kızın beyaz gelinlikler içinde bir prenses gibi salınıp bütün davetlileri etkilemesi ve egosunu fezaya çıkarması için düzenlenmiyor mu?

bu şaklabanlığın bir parçası olmak istemeyen damadın da düğüne katılmaması doğal bir hak olmalı diye düşünüyorum?

siz bu konuda ne düşünüyorsunuz dostlar? fikirlerinizi açıklayın, sözlükten çıkan dalga dalga tepkilerle damatsız düğünler devriminin önünü açalım, var mısınız?

https://www.youtube.com/watch?v=istzhjgydzu
  • bugün okuduğum şu haberle paralel olmuş bu görüş.
    baktınız ikna edemiyorsunuz düğün yapmamaya, teknolojiyle iştirak edin yalnız hissetmesin.

almanya'daki gelin, diyarbakır'daki düğüne görüntülü telefonla katıldı
  • her ne kadar kadınlara giydirmek için açılmış bir başlık olsa da görüyor ve arttırıyorum. hatta gelinler de katılmasın hatta düğün de olmasın hatta evlilik de olmasın. herkes rahat etsin...

(bkz: evliliğin insanlık tarihinde yok olacağı gün)
  • düğünde damat yoksa evlilik vuslat da yoktur!
    restiyle karşılaşılacak hayaldir.
    üstelik trend tam tersidir.
    artık yavşak özenti apaçiler yüzünden
    -yok evlilik teklifi seramonisi
    -yok kınayı basma seramonisi
    derken damatlık görevleri üçe çıkmıştır.

hem sonra herkes cool , damat değil, çoğu
    adam yerine ancak böyle konulduğu için
    en az prenseslik taslayan gelin kadar
    hallerinden memnundur.
  • katıldığım kampanyadır.

geçmişte yalnızca kadınlar arasında düzenlenen kına gecesi organizasyonlarına bile günümüzde damat katılımının da kadın eliyle dayatılmaya başlanması ve damadın bekarlığa veda etkinliğinin bazı kadınlarca kaka, pis, öcü gibi görülmesi, bu etkinliğin düğünün genel gidişatı içerisinde ikinci hatta yirmi ikinci plana atılması nedeniyle bu sömürüye bir dur demek için güzel bir başlangıç olacaktır.

ilk olarak damat aleyhine olan görece ufak meselelerde karşı duruş başlatmak biraz daha uygun olabilirdi, direkt düğüne katılmamak oldukça sert bir giriş olabilir ancak çocuklar unutmayın: hak verilmez alınır.
  • peki gelin çiftleşme dansını kiminle yapacak?
  • 40 yıllık bekarım varsa öyle bir şey yarına kalmaz evlenirim. bekar kalmamın ilk 5 nedeninden biride budur. gelin istediği gibi oynasın istediği arkadaşını çağırsın masrafı da ben karşılayacağım ama yeter ki ben gelmeyeyim. odamda g.o.t tekrarı falan izlerim gelin gelene kadar.
  • valla bu durumda gelin hanıma da bi hakkı verirler diye düşündürten durum.
  • varım diyerek katıldığım teklif. sırf bu yüzden evlenmiyorum. yoksa bir kızın beni inek gibi sağmasında hiçbir sıkıntı görmüyorum. evim arabam var. bankada kendimi garantiye aldığım para hariç kripto para borsalarında ve airdroplardan gelen yüklü coinlerle gayet iyi bir maddi imkana sahibim.

kadın denilen yaratık istediği gibi gübecikler atsın, dosta düşmana hava bassın. yeter ki bu saçmalığa benim ortak olmamı beklemesin. her ne isterse yaparım.

nefret ediyorum kızların kendi hemcinslerini kıskançlıktan çatlatmalı düğünlerinden.