• basrolunde glenn close un oldugu fx networks un yeni dizisi.
  • john grisham romanlarına yakışır, akıcı, heyecanlı, paranoyakça bir konusu olan dizi.

daha ilk bölümünden glenn close'un karakterine ağzı açık bakakalmış bulunmaktayım. fatal attractiondangerous liaisons 'u da geçtim, close'un bu dizideki karakteri patty hewes, bu filmlerdeki karakterlerini bilem sollamıştır kanımca.. o zaman da korkmuştum hatundan, şimdi tırstım desem az kalır. bu ne yahu ???

tate donovan var, ted danson da var ayrıca..
  • +2 sezonu garantilemis olan dizi.
  • rolunde devlesen glenn close ile emmy kazanan dizidir aynı zamanda.tez zamanda memlekette yayınlanması dilegiyle.. *
  • tnt de pazartesi günleri yayınlanan ve ilk bölümü ile beni hayran bırakan bir dizi... glenn close'un canlandırdığı karakter inanılmaz... komplo teorileri ve karışık ilişkileri bana prison break adlı diziyi çağrıştırdı.
  • bütün bölümleri ardı ardına izlenince 1 hafta etkisinde kalınan dizidir.

--- spoiler ---

bu dizideki herkesin bir taktiği ve b planı olduğunu unutmayın.

--- spoiler ---
  • birinci sezonunu bir solukta seyrettim. feci heyecanlı, sürükleyici. hararetle tavsiye ediyorum.

acımasız avukatlar, işe yeni başlamış bir şey bilmeyen çaylaklar, milyonerler, sanıklar, kaçan tanıklar, kaçırılan tanıklar, susturulan tanıklar, müşteriler, yargıçlar, cinayet, dolandıcılık, rüşvet, intihar, ihanet, kan, aşk, şöhret ve hırs. ne ararsanız hepsi var.

glenn close'un oynadığı patty hewes bir milyarderin şirketlerinde çalışanlardan paraları toplayıp hileli olarak kendini iflas ettirdiği bir davada çalışanların haklarını aramak için tuttuğu avukat. milyarderi ise ted danson oynuyor. gerçekten gıcık ve kötü bir adam. yani patty hewes iyilerin tarafında ancak kimi zaman o kadar acımasız ki kim iyi kim kötü şaşırıyorsunuz. ancak karşı taraftakiler dolandırıcının şahı olduğu için sonunda olacak o kadar, dinsizin hakkından imansız gelir diyorsunuz.

--- spoiler ---
    alan nişanlısı david ile konuşurken şöyle bir cümle kuruyor.

- patty is a horrible person. i know, but these people are ruthless.
    --- spoiler ---

son olarak bir spoiler daha vereyim.

--- spoiler ---
    - herkesin ama herkesin birinden veya herkesten sakladığı bir sırrı var. ama herkesin.
    --- spoiler ---

aslında diziyi seyretmemişler için müthiş bir spoiler oldu bu.

merakla ikinci sezonu bekliyoruz. bakalım bu sefer patty nelerle uğraşacak. (aha yoksa bu bir spoiler mı oldu)
  • dizi birçok dalda golden globe ve emmy ödülüne aday gösterilmiş olup

glenn close patricia hewes rolüyle drama dalında en iyi kadın oyuncu emmy ve ayrıca golden globe ödülü almıştır.

yine milyarder arthur frobisher'ın avukatı ray fiske'yi oynayan zeljko ivanek drama dalında en iyi yardımcı erkek oyuncu emmy ödülü almıştır.

dizi ayrıca drama dalında en iyi casting emmy ödülü almıştır.
  • 2. sezonu ocak 2009'da yayınlanmaya başlanacak dizi. 1. sezon ezip geçtikten sonra insan, patty hewes ve ellen parsons tangosunun nasıl devam edeceğini merak ediyor. tabi kadrodaki cesetler nedeniyle 2. sezonda aynı gerilimi ne şekilde sağlayacak merak içindeyim allahım..
hesabın var mı? giriş yap