• lütfen cihangir tayfası yeraltı filmi çekmesin.

yaktık 15 tl.yi aq.
  • (bkz: ki damat)

damat koğuşu güzel, tamam. ben bu cezaevlerine bir de türkçe dilbilgisi koğuşu istiyorum. bu adamlara türkçe öğrenene kadar gazete dergi okutsunlar o koğuşlarda, salmasınlar, iyi halden bırakılanlara da en azından bir şey yazmak yasak olsun, her sene gelip sınava girsinler, tekrar bakılsın.

çok acayip zor bu kurallar, kabul ediyorum 500 iq gerekiyor evet, ama yapabilirler.
  • şu sıralar blu tv üzerinden yeniden gösterime girmiş olan, rahatsız edici konusu*** ve hikayesi kadar, ışık kullanımıyla da izleyiciye kasveti taşımayı başarıp rahatsız eden bir hapishane filmi. çoğu zaman sosyal medyada belli haberlerin altında okuduğumuz: "içerinin adaleti" temalı yorumları bir anlamda sahneleştiren, barış atay ve ibrahim aköz'ün performansları başta olmak üzere her bir oyuncunun filmdeki gerilimi hiç bozmadan oynadıkları bu film, olayı olduğu gibi aktarmasıyla aklımda bu kadar yer etmiştir.

aynı kadronun** bir diğer farklı bulduğum çalışması için ise: (bkz: akis/@songulyabani)
  • tecavüz suçundan cezaevine giren kişilerin* bulunduğu koğuşa verilen isim.bir de film olanı var. uzun bir süre internet üzerinde bulunmuyordu, biz de bir heves bekliyorduk ki (bkz: blutv) üzerinden yayınlanmaya başlamış. filmin oyuncuları karakterlerini yansıtmakta çok iyilerdi bence.karakterlerin ve suçlarının bir gizem gibi tutulup olaylar yaşanırken yavaş yavaş aydınlanması, ilk başlarda yavaş ilerleyen filme sıkılmadan bağlanılmasını sağlıyordu ve çok güzeldi. film vermesi gereken duygu ve öyküyü hiç sıkmadan vermiş yani ismini ilk duyduğumda çok fazla aksiyonlu* bir film sandım hatta beraber izlediğim arkadaşım izlemeye korkuyordu ve izlemek için beni bekliyordu, ama filmin genel havası ve temposu hayal kırıklığı yaşatmadı bende.izlemeyi düşünüp burayı okuyanlar varsa bence izlesin, öyle zaman kaybı bir film değil.
  • 2017'de vizyona girecek yönetmenliğini ilker savaşkurt'un yaptığı film. uluslararası ismi grooms block.
  • bu hafta vizyona giren filmdir. rejisör koltuğunda ilker savaşkurt oturmuştur.

psikolojik filmleri ve sert işleyişleri sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. üstelik üzerinde durdukları konu, sert davranılası olduğu için haz alacaksınız.

birbirini tekrar ve taklit eden romantik-komedi, absürd komedi ve islamiyet temalı korku filmlerinin tekeline kalan türk film endüstrisinden ıkrah geldiyse, böyle filmlerin devam etmesini istiyorsanız gidiniz ve destekleyiniz. desteklemek bir yana; mükemmel olmasa da gayet iyi ve “abi neden böyle şeyler az yapılıyor ya?” diyeceğiniz bir film izlemiş olursunuz.

8.5/10
  • yönetmenliğini ilker savaşkurt'un yaptığı ödüllü festival filmi.

--- spoiler ---

tam da bugünlerde ekşi sözlük'te (bkz: sapkınlığın mesajla itirafı) başlığında pedofili'ye karşa mücadele verirken izledim. filmde cinsel suçlar işleyen mahkumların kaldığı adına damat koğuşu denen bir koğuş var. bir de bunları hizaya sokması için koğuş ağalığı rolünde (bkz: barış atay) asıl suçu cinayet olan hüseyin abi var.

şiddet dozu yüksek, bazı sahneleri öyle zorlayıcıydı ki izleyemedim atlamak zorunda kaldım. insanın bir tarafı bu suçları işleyenlerin yok olmasını isterken diğer yandan bunu izlemek zor, bu açıdan ikilemde bırakan bir film. en çok da hiç suçu olmayan masum birinin o cehennemin içinde sıkışmış olması. insanı gerçekten çok rahatsız ediyor bu ve gerçekte de masum insanların zarar görmüş olabileceğini düşünmek en kötüsü.

ceza infaz sistemindeki çarpıklıklar, güç, para ve kayırıcı tutum da es geçilmemiş.

--- spoiler ---

az çok nelerin işlendiğini herkesin tahmin edebileceği bir film olsa da izlenebilir. evet yine içimi daraltan bir pazar sineması seansı daha sona erdi.
  • cinsel suçlar kapsamında hapis yatan mahkumların kaldığı koğuş olduğunu öğrendim. aynı adlı filmi izlemeden önce bilmiyordum. izlerken insanı aşırı derecede rahatsız eden bir film. anladım ki çocuğa/kadına cinsel şiddet uygulayanlar hapiste de bu şiddeti bir biçimde devam ettiriyorlar ve benzer şiddetler görüyorlar... her bağlamda tiksinç bir toplumsal gerçekliği konu alan filmi atanmış cinsiyetlerinizden toplumsal rollerinize kadar sorgulamak adına izlemelisiniz.

bu arada bazı karakterler ciddi anlamda korkutucuydu eklemeden geçemedim.

--- spoiler ---
    o dazlak karakter haplanmış gibi kafayı sağa sola çevirip takıntılı bir şekilde aynı şarkıyı dinlerken kabuslarınıza girebilir.
    --- spoiler ---
  • bir filmi izlemek için iki şey lazım.

1- görmek

2- duymak

damat koğuşu filmi bize ikincisini vermiyor, duymayacaksın diyor.

türk sinemasında 30 yıldır ses sorunu devam ediyor ama bu ayrı seviye. diyaloglar duyulmuyor lan resmen.
hesabın var mı? giriş yap