şükela:  tümü | bugün
 • 20 ekim 2017'de sinemalarda olacak yerli film. kadrosunda şevkat yerimdar karakterine hayat veren özgürcan çevik de bulunmaktadır.
  https://www.instagram.com/damattakimi/
 • filmin ilk fragmani: https://youtu.be/40vxjvzqtw4

  film editi: yönetmen doğa can anafarta her yeni filminde kalitesine biraz daha ekliyor, biraz daha oluyor. bir önceki filmi biz size döneriz'e nazaran çok daha eğlenceli ve güldüren bir film yapmış. filmde kullanılan müzikler biraz nostaljik, biraz neşeli.

  oyunculuklar fena değil, aradan sıyrılan "ne oynamış be" dedirten bir oyuncu yok ama hepsi belli bir standartın üstünde oynamış. hikaye aslında sıradan; liseden beri arkadaş olan ve yıllar geçmesine rağmen biririnden kopmayan 5 erkeğin, içlerinden birinin evlenmesi etrafında geçen dostluk hikayesi. film nihayetinde bir komedi filmi, daha fazlasını vaat etmiyor ve komediden başka bir şey de vermiyor. tempo düşmeden, sıkmadan, coğunlukla gülümseyerek, ara ara da haykıra haykıra güldürerek üzerine düşeni yerine getiriyor. özet olarak kafa dağıtmak için izlenecek, çerez niyetine güzel bir komedi filmi.

  6,5/10

  --- spoiler ---
  yönetmenin bir sonraki projesi ise büyük bir ihtimalle bir devam filmi olacak:
  (bkz: gelin takımı)
  --- spoiler ---
 • bir sinema salonuna gidip 20 tl vermek istemeyeceğim fakat indirimli günlerde bir ihtimal gidip, televizyonda veya bilgisayarda seyredebileceğim, fragmanı fena durmayan film.
 • dün akşam gala olmuş, 20 ekimde film vizyona giriyor. abd tarzı gençlik filmi değil çünkü tanıyorum çocukları baya bizim çocuklar:) anlatılan da hem gerçek hem de bizim hikayemiz. sokakta oynayan tabletle değil kağıt oynayan son kuşağın hikayesi. gelse de gitsek. ömer'i biraz görmek için filme gidilir tanımak için kolumu keserim:)
 • bugün vizyona girecek olan film. nefes almakta dahi zorlanacak kadar hasta olmama rağmen iş çıkışı gideceğim.
  filmin iyi ya da kötü olmasi cok da ilgilendirmiyor beni. zira özgürcan çevik görmeye gidiyorum ben.
  editto: film bitti.
  beklentimi en aza düşürerek izledim ( sevgili yapımcılar, yönetmen abi, özgürcüm ve diğerleri , kusura bakmayın bunu dediğim için ama öyle alıştık )
  sürekli kahkaha atarak izledim filmi. tahmin ettiğimden çok daha eğlenceliydi. böyle hangover tarzında bir film olmuş açıkçası, güzel de olmuş.
  bu arada öncelikle merak ettiğim bir şey var, burdan sonrasi da biraz spoiler gerçi.
  --- spoiler ---

  o ev yapımı içkilerin içinde ne vardi? hayir yabi biz de bilelim de.

  bir de zürafa sokak esprisini de istanbulda olmayan nasi anlayacak diye düşünürken sonra açıklaması geldi, anlamasak daha eglenceli olabilirdi hatta.
  --- spoiler ---
  bi de o ömer neydi öyle ya? nasıl bir insan, nasıl bir yakışıklılıktir bu! tabi ki her piç erkek gibi ömer de bu rolün hakkını vererek 3 kizi götürme potansiyelini gösterdi bize. burdan alınan ders de isterse zeus olsun piç erkeklere bulaşmamak lazımmış. gerçi efendi erkeği de gördük filmde.
  merak ettiğim başka bir şey daha var o da lunapark. nerde bu park? bilen varsa yeşillendirebilir mi lütfen ?
  ha bu arada söylemeyi unutuyordum az kalsin, özgürcüm ankara şiven azcik duruyor hala ama güzel, ben çok sevdim.
  film biter bitmez çıkmadıysanız 2. filmin geleceğini tahmin edebiliyorsunuz. gelsin ya ama. (bkz: gelin takımı)
  bu kadar eleştiri yeter, gideyim de şevkat yerimdar izleyim.
 • (bkz: leş)
 • siz ilerleyen zamanlarda buraya gelip buna gulenin aklina sasayim falan diyecek olan davarlara bakmayin. on numara, sahane film olmus.
 • güldük mü? güldük. bir şey kattı mı? hayır. çerezlik.
 • ilk bölümde kurban çalarak tebessüm ettirmiş film.
 • vasat film.