• adet uzerine kiz tarafinin almasi gerekir(mis)
  • esrarda da en ust seviye mala verilen isim.kalite mal damatlik deniyomus, ki ben diyenin suleyman demireliyim.
  • seçime göre üzerine saten eklenmiş siyah bir takım elbise ya da smokin olabilen giysidir.
    kişi eğer, daha sonra da kullanmak istiyorsa seçimini takım elbiseden yapar, düğün sonrası satenlerini çıkartarak kullanabilir.

önemli ve zor olan seçim, damat beyin boynuna takacağı şeye karar vermektir. her mağazadaki kendini moda ve tasarım uzmanı zanneden kişi garip garip öneriler söyler. boyun için 3 seçenek vardır, papyon,fular ya da şerit. damat beyin kafası karışır, "ula ula hangisini alsam, hepsini alığ düğün sırasında mı değiştirsem" şeklinde iç konuşmalarla hiçbirini alamaz.
  • erkekleri linux penguenine* ceviren kiyafet.
  • alirken "halaya girince rahat hareket edilebilir mi?", "misket oynamaya imkan verir mi?" gibi kontrollerin yapilmasi gereken elbise.
  • hapishane argosunda: kaliteli esrar.

(bkz: what is the metris)
  • genel itibar ile siyah renkte olup, normal bir takım elbiseden tek farkı yelek-fular gibi kombinasyonlarla tamamlanmasıdır. fiyat farkı ise 2 katına yakın olduğu için ince bir kazıklanma hissi uyandırır.
  • damatlık gibi olmayanları en makbul olanıdır kanımca.
  • şimdi bizim üniversitede arkadaş grubunda herşeye muhalif olan biri vardı. futboldan düğün dernek adetlerine kadar geniş bir perspektifde ilginç fikirlere sahip bir insandı. geçenlerde düğünü oldu, yakın arkadaş olduğumuzdan, biz de bir iki arkadaş toplanıp gittik. bizim muhalif arkadaşın boynunda o garip şeyi (fular desem değil, kravat desem değil, papyon hiç değil) görünce beni bir korku kapladı sormayın. eğer bu eleman bile o garip şeyi takmaya ikna olduysa, ki bu konuda da ilginç yorumları vardı, benim hiç kurtuluşum yok sanırım. insanı ortada düğün hazırlıkları yokken (hazırlığı da geçtim gelin adayı bile yok daha ortada) bile strese sokabilecek kıyafettir.
  • can sıkıcı, ruh daraltıcı ve neredeyse tüm dükkanlarda aynı modellerde olup fiyat farklarının uçurum olması ile birlikte kafa oynatıcı.. arkadaşım damat olacağız.. bizi avize gibi ışıl ışıl ve pezevenk yapmaktaki amacınız ne lan sizin modacılar? bir de bunu satan arkadaşlarım, tamam akşama kadar ayakta dikiliyorsunuz eyvallah ama sadelik istiyoruz diye bizi neredeyse zevksiz ilan etmenize gerek yok..

bir de papyon takın olum.. damat dediğin gündelik şebektir..
hesabın var mı? giriş yap