• 2012 nba draft'ında ilk turun ortalarından gitmesi beklenen weber state wildcats'in junior oyun kurucusu.

  şubat ayının sonuna doğru bir kaç basamak yükseldiği, biraz daha göze girdiği konuşuluyor. weber state gibi (çıkardıkları en bilindik, ligde en uzun soluklu olan oyuncu eddie gill. neredeyse en nba delisi insanların bile hatırlayamayacağı bir isim) düşük profilli bir üniversiteden geliyor olması şaşırtıcı. hangi takım tarafından seçileceği kariyerinin ilerleyişiyle ilgili çok önemli bir nokta olacaktır.
 • michael gilchrist ile birlikte performansını en çok merak ettiğim oyuncu.
 • bugünden itibaren bir blazer olacagini düsündügüm basketbolcu. draft öncesi antremanlardaki performansi icin kendisine bir cok kisi "the most unselfish sg i have ever seen" gibi yorumlardan bulundu. ben yine de blazer olmasi halinde kendisinin point guard'a kaydirilacagini düsünüyorum.
 • 6. sıradan portland trail blazers'a giden oyuncu. tüm draftta en sevdiğim oyuncuydu, bir türlü bize * uğrayamadı. çok efsane olurdu hani.
 • blazers'ımıza yeniden yapılanma sürecinde ilaç olması temenni edilen guard.
 • çok acayip bir adam olacak bu. tarihe not düşeyim dedim.
 • yeni roy.
 • nba kariyerine portland'ın en nefret ettiği camialardan biri olan lakers maçıyla başladı. anthony davis ile beraber yılın çaylağı ödülünün en büyük iki adayından biri olduğu konuşuluyordu. lillard bu konuşulanların boşa olmadığını gösterdi ilk maç performansıyla.

  blazers'ın 116-106 kazandığı maçta 35 dakika süre alıp 23 sayı 11 asist 3 ribaund ile oynadı. en büyük eksisi 6 top kaybı oldu.

  antony davis'in de spurs'e karşı 21 sayı 7 ribaund 1 blok ile oynadığını düşünürsek yılın çaylağı ödülü yarışının nasıl geçeceğine ilişkin fazlasıyla fikir sahibi olabiliriz.

  sonradan gelen özel bilgi editi: lillard kariyerinin ilk maçında 20+ sayı 10+ asist ile oynayan nba tarihindeki üçüncü oyuncu olmuş. aralarına katıldığı iki isim oyun tarihinin en önemli isimlerinden ikisi; oscar robertson ve isiah thomas.
 • ilk maçında 23 sayı 11 asistlik performansıyla trail blazers'a gönül vermiş kitleyi heyecanlandırmıştır. yaz kamplarındaki performansıyla umut vaad ediyordu ama ilk maçtan bu patlamayı hemde lakers'a karşı yapması bünyeleri kıpır kıpır etmiştir. bakalım portland'ın laneti üstüne çöküp ne zaman sakatlanacak...
 • ilk defa bugün houston'a karşı oynadıkları maçta izledim. kendine güveni, konsantrasyonu çok yüksek, mental özellikleri yaşına göre çok ileri. şut tekniği, hızı, oyun görüşü de ortalama üzerinde. çok süperstar olmasa da all star seviyesine çıkar bence.
hesabın var mı? giriş yap