• 39 yasinda buenos airesli, basarili bir yonetmen. son filmi relatos salvajesi izledim gecen gun, pek begendim.
  • (bkz: wild tales)
  • relatos salvajes'ten önce bir tanesinin sernaryosu kendine ait, iki film çekmiş 2003 ve 2006'da ondan sonraki işi ise arjantin'de bir polisiye dizisinde senaryo yazarlığı yapmak olmuş. bu noktadan bakıldığında dikey bir çıkış yakalamış olsa da bence almadovar'ın senaryosunu bir hayli beğendiği ve bana kalırsa teknik destek de verdiği aşikar.

hikayelerin hepsini banyo küvetinde yazmış ve filmi de 8 haftada çekmiş.
  • misanthrope, yönetmenin yakın zaman projelerinden.

ek. filmin adı to catch a killer olmuş.
  • sayesinde diego peretti gibi usta bir oyuncuyla tanışmama vesile olan, kalemine ve gözüne hayran olduğum arcöntinli senarist/yönetmen. pek dizi sever birisi olmamama rağmen yukardan bahsedilen fakat isimlendirilmeyen, önce düşük bütçeden ötürü bir sezonluk planlanırken, halkın da beğenisiyle üç sezon devam eden 2002 yapımı los simuladores'i hayatıma katması da ayrı bir güzeliktir. ayrıca bizim ülkemizde ses getirmemiş olsa da ilk filmi (2003) el fondo del mar ve diego peretti'nin başrolde yer aldığı (2005) tiempo de valientes de , sanatçının yazıp yönettiği ve ödül alan diğer filmleri arasında. 2006 yapımı iki sezon süren , hermanos & detectives isimli televizyon dizisinin hem senaristi hem de yönetmenidir. relatos salvajes'ten sonra adından sıkça söz ettiren szifron'un 2015'te the strangeradlı, çok dilli, küresel bir bilim kurgu tv dizisinin senaryosunu yazması ve yönetmesi için amerika'dan teklif almış olduğunu da eklememek olmaz. dilerim misanthrope yakın zamanda seyircisiyle buluşur.
hesabın var mı? giriş yap