*

şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • liverpool fc futbol strateji direktörü. daha önce tottenham hotspur'da futbol direktörlüğü yaptı. tottenham günleri sırasında kulübe kazandırdığı gareth bale, vedran corluka, younes kaboul, kevin-prince boateng, alan hutton, dimitar berbatov gibi isimler sayesinde kulübün hem bugünki kadrosunun çekirdeğini oluşturmuş, hem de ciddi mali kazançlar elde etmesini sağlamıştır.

  bir dönem arsenal kaptanlığı yapan kolo toure ve halen arsenal'de görev yapan gael clichy'yi dünya futboluna kazandırmıştır.
 • liverpoolun futbol direktoru olarak teknik direktorun idari acidan uzerindedir. bazilari hala ingilterede teknik direktor herseyden sorumlu zannediyor, bloglarda ahkam kesiyor lakin, adada cogu klup futbol direktorlugu sistemine donuyor.
 • ali koç yönetimindeki fenerbahçe'de futbolun başına geçeceği söyleniyor.

  pek başarılı bir kariyeri olduğu söylenemez. umarım ikinci bir terraneo vakası yaşanmaz ne diyelim.

  gerçi ne kadar kötü olursa olsun aziz-mahmut ikilisinden daha kötüsü olmaz diye düşünüyorum.
 • kendisi hakkında umarım ikinci terraneo vakası yaşanmaz denmiş. yuh amk terraneo’un ne kötülüğünü gördünüz? hangi transferi kötü çıktı? hiçbir şey yapmasa bizi selçuk şahin belasından kurtardı ulan vefasızlar.
 • fm de gittiğim her takımda yaptığım ilk transfer. önce scout,antrenör daha sonra oyuncu alırım. o yüzden transfer sürem inanılmaz uzundur.

  üst düzey skilleri olan scouttr
 • fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü. hayırlı olsun.
 • çok karizmatik görünüyor.. tanıyanlardan yorumları sabırsızlıkla beklenen kişidir
 • muhtemelen fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü.

  monaco, st.etienne, arsenal, tottenham ve liverpool gibi takımlarla çalışmış, tecrübeli bir isim.
 • kendisinin fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü olduğuna dair haberler çıkmaya başlamıştır.

  doğruysa hayırlı olsun.
  haberde keşfettiği/takımlarına kazandırdığı oyuncuları görünce insanın umutlanası geliyor:

  13 aralık 1972 doğumlu olan damien comolli , kariyeri boyunca antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi ve monaco, st. etienne, arsenal, tottenham ve liverpool gibi önemli kulüplerde çalıştı. 1996 yılında arsenal'da yedi yıl boyunca gözlemci olarak görev yapan comolli; kolo toure, emmanuel eboue ve gael clichy gibi isimleri keşfetti. 2004 - 2005 yılları arasında ise st. etienne'de futbol direktörlüğü yapan comolli'nin döneminde fransız ekibi ligi 6. sırada tamamladı ve fransa kupası'nda da yarı final oynadı. 2005 - 2008 yılları arasında ise tottenham'da futbol direktörlüğü görevini üstlenen comolli, burada da gareth bale, luka modric, vedran corluka, dimitar berbatov, alan hutton, kevin-prince boateng, giovani dos santos ve younes kaboul gibi dönemin önemli oyuncularını takıma kazandırdı. 2010'da ise liverpool'da futbol direktörlüğü görevine getirilen comolli; luis suarez, andy carroll, charlie adam, jordan henderson, jose enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı. comolli, 2012'de kulüpteki görevinden ayrılırken, bu kararını ailevi sebepler nedeniyle aldığını söyledi. ancak ingiliz medyasında yer alan haberler, kendi önderliğinde yapılan transferlerdeki başarısızlık nedeniyle comolli ile yolların ayrıldığı yönündeydi.

  edit: tek endişem 6 yıldır çalışmıyor olması. scouting yapıyor olabilir.
 • kendisinden önce aynı işten sorumlu kişi mahmut uslu'dur. acaba başarılı olabilir mi diye kafasına takan varsa bir daha yazayım mahmut uslu'dan alacaktır bayrağı. mahmut uslu yazmıştım değil mi?