şükela:  tümü | bugün
 • saatchi'nin gaziyla urettigi rezil* eserleriyle meshur (ve zengin) olan damien hirst, sozlugun izin verdigi en uzun baslik limitine bile sigmayan su kitaba da imza atmistir:
  lutfen (bkz: i want to spend the rest of my life everywhere wit)h everyone, one to one, always, forever, now.
  tabii bir virgul de everywhere'den sonra var, neyse.
  aa bu arada, bu kitabin amazon.com fiyati 125 dolardir.
 • blur'ün country house klibinin yönetmeni, grup da sonradan pişman olmuştu klibi ona çektirdiklerine, aşırı benny hill olduğundan yakınmışlardı, basçı alex james'le baya bi kankaydı bu amca, ayrıca sanırım en ünlü eseri(!!!) bi buz kalıbının içine tıktığı ölü kuzuydu, büyük çapta tantana yaratmıştı ingiltere'de.
 • fat les üyesi*.
 • goldsmiths college mezunu. young british artists olarak tanimlanan, sensation sergisiyle patlama yapmis, charles saatchi'nin himayesinde yeseren grubun en onde gelenlerinden. (bkz: tracey emin)
 • camekanlara yuzlerce ilac sisesi (tate modern'da oldugu gibi) veya hap (2003 venedik bienali'nde oldugu gibi) dizen sahis. gorulmeye deger oldugu kesinlikle dogru olsa da her yerde adamin ilaclarinin sergilenmesi bir yerden sonra adamin kendi kendini tekrar ettigine dair soru isaretleri uyandiriyor sanki insanin aklinda
 • bu amca 15 gun once yeni sergisini acti, 8 yil sora tekrar londra'da..serginin adi romance in the age of uncertainty. imkani olanlara gormeleri siddetle tavsiye edilir..
 • kendi dilinden dokuldugu uzre "tursu sanati" * yapan bir provokasyon makinasi kendisi. formaldehyde ile kurdugu uzun sureli tursulama calismalarini leziz otesi basliklar altinda sergilemesiyle mide bulandirmak- agzimizi sulandirmak- sok edip yere yapistirmak gibi yan etkilerin hepsii birarada tatbik eden sahis, young british artists adi altinda charles saatchinin basimiza actigi belanin playboyu ve hatta nasil desem posterboyu ayrica. londra'dan yolu gecenlere, belirsizlik zamaninda romantizm'e dokundurdugu sergisini onermeye korkuyorum.

  bakiniz yapilamiyacak kadar uzun uzun giden ve oylecene orada duran bir sergi basligi icin: "the physical impossibility of death in the mind of someone living" *
 • tahran çağdaş sanatlar müzesinde ilk defa iki adımdan eserleri ile karşılaştığım isim. umarım yakında yine karşılaşırım bu zeka ile. bir yerde öyle bir kahkaha savurdum ki, o helezonik mabette, alt galerilerden kafalar görüldü kahkahanın sahibini arayan. bir iranlı kız benimle konuşmaya çalıştı bunun yüzünden. ne dediğini anlamadıysam da, yüzündeki sıcak ifade yetti; şeytanî damien kesiştirmişti...
 • "bir hayvan simetrikse ne yaparsınız? ortasından kesersiniz ve aynı anda içini ve dışını görebilirsiniz. güzeldir. tek sorun ölmüş olmasıdır."
 • ne bilirdim kopekbaligi tur$usunu ocakta sattigini newyorklulara saatchi amca`nin...