• şu karşıki dağlara bir ooof çekerken fon'da çalan müzik.
  • geçen hafta amsterdam'da sokakta irlandalı arkadaşlarıyla takılırken gördüğüm dünya tatlısı, mütevazi insan. o derin ses meğer adamın kişiliğinden geliyormuş. istanbul konserini nasıl kaçırdığımı anlattığımda bizi kırmayıp hallelujah'ı mırıldanması, sonra da tanındığı için utanmasıyla kalbimdeki en kral köşelerden birini kapmıştır.
  • derdi neyse dobra dobra anlatan adamdir. oyle kayahan misali "yasadiklarimiz ne guzeldi, degil mi?" tarzinda etrafindan dolanmaz. bakin adam (ozetle) ne diyor accidental babies'de:

"onunla sevisirken bosalabiliyor musun
    ...
    yoksa bana geri don"

turkce olarak turkiye'de soylese hadim ederler o ayri.
  • live performansi mukemmel olan irlandali muzisyen. canli performanstan anlasilanin sadece albumdeki sarkiyi canli nakletme olmadigini yeni nesillere gostermis, sahnede sarkilarina her yorumunda deger katmayi bilmis yorumcu. kendisinin konserleri ile ilgili "sasirmaya hazir olun" yorumlarini hakli cikartan, konserlerinde sarkilarini kismen daha sert fakat cok daha zengin yorumlayan kisilik.

irlandalilarin genlerine asilanmis sakima konusunda benzerlerinden farklilasmayi bilen bir yorumcu ayni zamanda damien rice. damien'i dinlerken bazen beatles, bazen pj harvey, bazen jeff buckley, bazen de coldplay tadi alabilirken, hicbirisine tam olarak benzemeyen ozgun bir tarzinin olmasi kendisini ozel kiliyor.

son olarak the professor diyorum, baska birsey demiyorum.
  • türkiye' ye gelirse bir gün yakalayıp alnından öpeceğim. eğer olur da gelirse güvenliklerden kaçıp sahnesine gireceğim. sesim kısılana kadar onunla i doon't knoow diyeceğim. kabul ederse götürüp annemin bir su böreğini yedireceğim. bir de banyo yaptırırız zorla sonuçta konserden çıkıyor.
    hayal kurmak güzel bir şey be sözlük.
  • o türkiye'ye gelmediği sürece türkiye muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayacaktır.

adamsın lan sen.
  • şimdi 30'lu yaşlarında olan irlandalı ozan. o isimli 10 (+2 gizli) şarkıdan oluşan albümü 2001 yılında çıkmıştır. albümün sebep olduğu en önemli yan etki, meyilli bünyelerde ağır melankolik tepkimeler yaratmasıdır. laboratuarımızda 17 fare üzerinde yaptığımız deneylerin sonunda, 3 saat aralıksız damien rice dinleyen fareler, bu sürenin sonunda yemeden içmeden kesilmiş, kafalarını duvardan duvara vurmaya başlamışlardır.
    bu sebeple bahsi geçen albümün günde 1 dozdan fazla bünyeye alınmaması, mümkünse cheers darlin' isimli şarkıdan da olabildiğince uzak durulması tavsiye edilir.
  • hayatınızda bu adamı dinlemeye ihtiyaç duyduğunuz çok fazla an olmamalıdır. hüznün son raddesi. özellikle de o.
  • o söylerken bütün dünya susuyor sandığım adamdır kendileri
  • şarkıları yavaş yavaş yağan yağmuru kabullendiğin an sağanağa dönüşen hava gibidir.
hesabın var mı? giriş yap