şükela:  tümü | bugün
 • okyanusa karşı cugarasını tüttüre tüttüre survivor'da finale kalan sözde sporcu. *
 • bir kız survivor yarışmasındaki haliyle bile güzelse gerçekten güzel demektir. bu hanım kızımız da böyle, allah sahibine bağışlasın.
 • kelime haznesine, ciddi anlamda dan sonra, ondan dolayi ve bu sebepten dolayi cumlelerini de eklemis ve bizi mutlu etmistir.
 • guzelliginin ve guzel gulusunun ekmegini yiyen cok tehlikeli ve bunun farkinda olan eski bir survivor yarismacisi.
  bunun doneminde efecan diye baska bir yarismaci daha vardi, program bittikten sonra efecan, eşi, gizem ve zafer falan hepsi daha da kanka oldular. her ne ise, efecan yillardir birlikte oldugu sevgilisiyle evlendi. damla efecan sayesinde,haliyle, eşiyle de samimi oldu. yedigi ictigi ayri gitmez bi noktaya geldi bu kankalik. halbuki gizem ve sema damlaya cok duskun iken damla bu kizi yani duyguyu acaip benimsedi. cunku duygu biraz ezik ve silik hafiften de guclu kizlarin kankası olacak bi potansiyelde; e damlaya da hayran, boylelikle damla bunu guzelce kullandi falan. ama iliskileri oyle komik bi hal aldi ki neredeyse evlerinde 3. bir insan gibi ya da efenin hareminden 2. bir eş gibi artik adamın algısini bozacak türden, " ulan bu damla da iyimis ha " dedirtcek duzeyde laçka bi birliktelikleri var. kesin biz kardesiz diyolardir da, iste erkek milleti...
  kizin popularitesinden o kadar memnunlar ki istemedikleri bi an dahi olsa kovamiyolar. amk her yere sünepe gibi birlikte gidiyo kizcagiz, belki kocasiyla yalniz kalmak istiyo ama yine damla eklenmiş onlara. sünepelik durumu damla'daymiş gibi gozukse de, sünepe algısını aslında bu duygu denen kız yaşıyo bence:/ damla onu maşası yapmis yani. allah askina duygu, işine gelmese seninle olmazdi ki o merak etme.
  her neyse, acaip sekilde insan kullanan bu kizin yüzünü bir semih bir de eski sevgilisi gordu sanirim. iliskilerini cok guzel manupile eden akilli biri bu. sadece cevresindekiler bu oyuna girip girmemekte kararli ya da istekli olmali.
 • hayatımda bu kadar güzel gülen bir kadın görmedim. abartmıyorum.
 • "ciddi anlamda" cümle kurma özürlü survivor yarışmacısı. iki lafının biri "ciddi anlamda" evet "ciddi anlamda" öylesin beybisi.
 • biraz nicolas cage'e mi benziyor ne?
 • survivor 2016 gönüllüler takımı yarışmacısı diyerek tanım yapalım.

  daha önce aylin şallı başlığında yazmıştım.çok uzun süredir survivor izliyorum,türkiye-yunanistan zamanları bile izlemiştim.çok yarışmacı gördük ne değişik karakterler katıldı bu yarışmaya.yeri geldi turabi çamkıran gibi antipatik insanları gördük lakin 2016 senesindeki yarışmacılar gerçekten çok farklı boyutlarda.bunlardan birisi de damla can isimli yarışmacı.vakit buldukça semih'in karşısındaki hateful eight üyeleri ve sergiledikleri davranışlar hakkında yazacağım.muhtemelen türkiye'ye döndüklerinde buraları okuyacaklardır.artık okurlar mı okumazlar mı onu da bilemem.

  her neyse sayın can okuduğum kadarıyla ve barakadaki bir kavgada duyduğum kadarıyla eğitmenmişsiniz.aslında ilk hafta sizin gayet iyi bir yarışmacı olduğunuzu düşünüyordum ki hala bana göre o adadaki en başarılı kadın yarışmacısınız lakin başarı ve güç her şey değildir.

  ilk olarak semih'in yanına gidip palayı istediniz.hepimiz bizzat izledik tv başında.o da size gayet kibar bir şekilde ''işim var birazdan vereceğim.'' dedi.siz de karşılık olarak ''tamam 15 dakika sonra alıyoruz o palayı.'' gibi sert bir üslupla cevap verdiniz.sonra da kavga çıktı.zaten isteğinizi kabul eden bir kişiye neden dayılanır gibi cevap verdiniz.''tamam o zaman işin bittiğinde alırız.'' demek çok mu zordu ki ''15 dakika sonra aldık bitti'' olayına getirdiniz.

  üzerine kendisine ''kronolojik olay'' örneğini veren birine ''felsefe yapma.'' cevabını vermek nedir.kronoloji olayların tarihsel sıralanması ile ilgili bilim dalıdır.felsefe ise insanı ,evreni doğayı anlamak amacıyla sürdürülen bir araştırma gayesidir.bu ikisinin arasında nasıl bir bağ kurdunuz.bu arada bunu okuyorsanız sonunda bu iki kelimenin anlamını öğrenmişsinizdir herhalde.zaten semih size barakada öğretmek için çabaladı lakin siz ''laf salatası'' yapma gibi bir cevap verdiniz.kusura bakmayın lakin sağlam cahillik gördüm sizde o tartışmada.

  adada çok değişik kavgalar çıktı.haydi semih insanın üzerine oynuyor,haydi semih strateji yapıyor.hepsini anladık lakin size karşı bir şey yapmayan sadece semih'le arasına sizin gibi mesafe koymayı reddeden gizem kerimoğlu'na niçin o davranışları sergilediniz.en azından kızın üzerine gülme kavgası,battaniye kavgası gibi haksız yere gidilirken,kızın günahı yokken orada şamar oğlanı gibi kıza bağırılmasına ve tehtid edilmesine niçin ses çıkarmadınız.haksızlık karşısında susmak erdemli bir insana yakışan bir davranış mıdır.en azından ''nihal o battaniyeyi gizem'in yatağına aylin koydu,kızın haberi bile yok bağırma o suçsuz birisi.'' ya da ''nihal sen de güldün zafere,ortalığı niye geriyorsun bak yarışım var az sonra.'' demek çok mu zordu ?

  üstüne semih'i konseyde yazarken takım olamamaktan yakındınız hep.size göre takımın menfaati çok önemli.yani biz ekran başındakilere bunu belirtmek istediniz.madem sizin için takım menfaati önemli takıma sıfır yararı bulunan nihal isimli yarışmacı hakkında niçin bir kere bile bir şey söylemediniz.sizce siz bu davranışları sergilerseniz biz sizin samimiyetinize izleyiciler olarak güvenir miyiz.pek sanmıyorum.

  dediğim gibi başarılı ve güçlüsünüz lakin semih ve gizem kerimoğlu'na yaptıklarınızı gördükten sonra hem samimiyetsiz hem de kötü bir insan olduğunuzu anladık.belki de bu yarışmayı kazanırsınız lakin dediğim özellikleriniz baki kalacaktır.
 • universitede benim bir alt sinifimdaydi. ege universitesi besyo mezunudur.
 • (bkz: survivor 2016 damla'nın sigara içme görüntüleri)

  philip morris'in torunu, acun ılıcalı'nın torpillisi. programda püfür püfür sigara içmiş olmak gibi diğer tüm ülkelerde yayınlanan survivor programlarında doğrudan diskalifiyesine yol açacak bir kabahat işlemiş olmasına rağmen dün akşam acun tarafından mükemmel üstü kapalı bir şekilde, yumuşacık, hatta pofidik pofidik uyarılmıştır. olayı bilmesem ekipten birinin pamuk şekerinden bir lokma göz hakkı istedi de vermediler sanırdım.

  rtük'ü göreve çağırıyorum. 4 yaşındaki kızım damla ablasına özenip salondaki masanın üzerinde unuttuğum paketimden sigaralarımı alıp yemiş. "kızım ne yapıyorsun?" diye feryat ederek sordum, "ben yemesem, ünlüler yiyecekti sigarayı. hem onlar malbuş'u nerede görmüşler! tutmasını bile bilmezler. ağızlarına yakışmaz bir kere." dedi.