şükela:  tümü | bugün
 • uzun bir süredir habertürkte yazan, pardon oğlu uzayı anlatan renkli gözlü güzel kadın...
 • http://www.hthayat.com/…uklar-sever-anne-babalarini

  haline uzuldum. eger burayi okuyorsa, acil terapi almasini tavsiye ediyorum... ozellikle de "sevgimi aciktan ifade etmek yerine, cocugunu uykusunda seven annelerdenim" kismi hakkaten dramatik. kucuk bir cocugun, annesinden dolaysiz, net, gurul gurul bir sevgi alamamasi gercekten cok uzucu...
  ve tabii o annenin o sevgiyi verememesine sebep olan tabloyla alakali biraz cesur davranarak bir uzman yardimi almasi lazim.
  bunu kendine ve cocuguna esit derecede borcludur
 • 4/4/20018 tarihli "gerçek özgürlük" başlıklı yazısı bir kez olsun okunmaya değer.

  geçenlerde bir arkadaşım sosyal medyada ingilizce bir metin paylaşmış... “meksika ve el salvador’da yaşayan nahua yerlilerine ait bir dua bu” demiş not olarak. öyle özgürleştirici, öyle güzel bir metin ki türkçe’si de olsun dedim. işte bu çıktı:

  “annemi ve babamı; bilmeyerek yaptıkları hataların sorumluluğundan ve suçluluğundan azat ediyorum...

  çocuklarımı, beni gururlandırmaları gereği inancından azat ediyorum ki; sadece kendi kalplerinin onlara seslendiği yöne doğru rahatlıkla gidebilsinler.

  eşimi; beni tamamlaması mecburiyetinden azat ediyorum. ben eksik değilim; çevremdeki her canlıdan, her an yeni bir şey öğreniyorum.

  ailemin atalarına ve büyük ebeveynlerime; benim şu anda hayatta olmamı sağlayacak şekilde var oldukları için teşekkür ediyorum. onları geçmiş hatalarından, tamamlanmamış arzularından azat ediyorum. her birinin, zamanın ve koşulların gerektirdiği en doğru şekilde davranmaya gayret ettiğinin farkındayım. onları seviyor ve onurlandırıyorum.

  kimseden saklayacak bir şeyim olmadığı gibi kimseye bir borcum da yok. kendim, olduğum gibiyim.

  kalbimin bilgeliğini izleyerek ve kendime dürüst olarak yaşam yolumu yürürken huzurumu ve mutluluğumu gölgeleyebilecek olan görünen ya da görünmeyen tüm bağların sorumluluklarından kendimi azat ediyorum.

  kendi huzurum ve mutluluğum yegâne sorumluluğumdur.

  ötekilerin beklentilerini karşılamak üzere yüklendiğim tüm rollerimi bırakıyorum.

  kendimi onaylıyorum ve kendime saygı duyuyorum.

  benim ve senin içimizdeki yüceliği selamlıyorum ve hatırlatıyorum: biz özgürüz.”