şükela:  tümü | bugün soru sor
  • malesef damsız alamıyoruz gibi yanıtlar yurdum erkeklerinin yaz tatili için gittikleri mekanlarda sıkça duyduğu bir cevaptır. turistler elini kolunu sallayarak girerken yurdum erkekleri itilip kakılmaktadır , kapı önlerinde beklemekte , sokaktan geçen kızlara içeri girebilmek için yalvarmaktadır. bu durum hiç hoş değildir , lakin damsız girilemeyen mekanlara girmek için bazı teknikler/taktikler vardır elbette. mesela gerçekten iyi giyinmek birinci kuraldır , bunu vakti zamanında beni içeri almayan bodyguard söylemişti, hatta aramızda şöyle bir diyalog oluşmuştu.

alanya'da sıradan bir gece , kaliteli bir mekan..
    tarih: 14.08.2001

-vayy müzik'te ne güzel, ben şu bara bir gireyim çıstak çıstak
    -hoppp , damsız almıyoruz!!
    -aman diyim be abi , bi girip çıkcam , arkadaş içerde (ilk yalan)
    -olmaz , söyle arkadaşına gelsin alsın seni kapıdan
    -ee telefonu duymuyo güzel abim, ben alıp geleyim kendisini olur mu ? ( umarım yer )
    -beni ilgilendirmez ( sert bakışlarla)
    -tamam peki ( geri dönüp 5 adım ileri gidilir, sonra tekrar geri dönüp)

-abi , bak ben istanbuldan geldim , bu ilk günüm eğlenmek istiyorum ben. demin söylediklerim yalandı salladım yersin diye. ama yemedin helal olsun.
    -ha ha ha , o numaralar eskidi ondan yemedim
    -vay be bizim oralarda hala geçerli
    -orasını bilemem ( arada ciddileşiyo abi)
    -abi taa istanbul'dan geldim şu halime bak, barlara giremiyorum. halbuki tek istediğim eğlenmek. hem daha ilk günüm bu memleket'te nerden bulcam dam mam...
    -bak koçum , seni içeri alırım o sorun değil yakışıklısın ( yalan) lakin bu kıyafet olmaz, biraz ağır abi ol ya! ne bu hint fakiri gibi. ( yerden yere vuruyo şerefsiz beni )
    -ne biliyim abi , ilk defa geliyorum buralara . şöle rahat bişiler giyeyim dedim capri filan. hımmm...hata etmişim. ampül yanar...
    -yaa, ha şunu bileydin..
    -haklısın be abi, üzerimi değişip geliyim bari ? ( sınırları zorluyorum, girecem ulan)
    -tamam git gel bakarız.
    -eyvallah

görüldüğü üzre kıyafet son derece etkili,ayrıca bu ikili diyalog'ta benim kıyafet seçimi konusunda ne kadar başarısız olduğumu da gördük.

şimdi herkes benim içeri girip giremediğimi merak ediyor, abi beni içeri aldı mı acaba ? cevap , evet aldı. helal olsun abime.
  • kiz arkadas edinmek.
    (bkz: sozluk bana kari bul len allahsiz)
  • side de bir diskoya girmek istiyorsanız olay şöyle gelişmelidir;
    - damsız içeri almıyoruz
    + siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? ben bik bik bik otelin* sahibinin oğluyum**
    - öhhö buyrun efenim
  • gerçekleşmiş bir olay :
    iki arkadaşım bara giremezler malum nedenden dolayı, bodyguard damsız almıyoruz der, arkadaşım : " cinsel tercihlerimize mi karışıyorsun birader der" , bodyguard gülmeye başlar, espriyle karışık içeri alır arkadaşları. lafta ibne olmayı kaldırabilirseniz, bu yol garanti gibi birşey.
  • tbmm ve başbakanlık kartı olan 06 plaka beyaz mercedesle mekanın önüne gelinir, anahtar parkçıya verilir, arada da "dikkat et devletin arabası bak bişey olmasın" türünden bişeyler denir parkçıya bodyguardın duyacağı şekilde. 6 erkek arabadan inilir:

a: iyi akşamlar, dam yok ama bi sorun olmaz heralde..
    bodyguard: ya gençler aslında damsız almıyoruz ama şimdi sizin gibi pırıl pırıl gençler gelince de bişey demiyoruz tabi.

bu ülkede eğlenmek için bile torpil gerektiği bir an için akla getirilir, sonra da mekana girilip eğlenilir.
    (bize daha önce kıllık çıkaran bodyguarddan intikam alma amaçlı yapılmış bi eylemdir, hayvan gibi bodyguard süt dökmüş kediye dönmüş biz de rahatlamışızdır.)

edit: gayet düzgün tipler(giyim kuşam, vs.) olmamıza rağmen yanımızda dam taşımadan eğlenmemize engel olan ve çoğu zaman insanları aşağılayan bodyguardlardan birini, torpille süt dökmüş kediye çevirdiğimiz için bu entryi kötüleyen bütün arkadaşlardan özür dilerim.
  • denetlemeye gelen sivil memur modunda badigard sag elle yana itilir, tabi bu islem yapilirken sonsuz bir kendine guven olacak hic badigardlarin yuzlerine bakmayacaksin bu bakis sallamama bakisi olmali, giremeyeceginiz yer yok,
  • gidilecek mekana erken gidilir... bodyguard'ın yanına yaklaşılır... mekan hakkında sorular sorulur, ne tarz müzik çalınıyor, fiyatlar nasıl, gece kaça kadar açık vs. vs. eğer muhabbeti biraz ilerletip suyuna gidebilirseniz "akşam böyle (damsız) gelsem alır mısınız peki ?" dersiniz, adamı ne kadar yalayabildiğinize bağlı olarak bir şans doğar...

(bkz: yüz verdik ayıya geldi sıçtı halıya)
  • en son olmadı bodyguard'a rüşvet teklif edebilirsiniz. " gerekirse 3-5 ateşleriz abi" gibi bir cümle her zaman bodyguard'ın kafasında bir soru işareti yaratır.
  • ortama limuzin ile gitmek. ne rezervasyon kalir, ne giri$ ücreti ne de dam sorunu. lakin limuzinle gidip "damsiz almayiz" diyerek geri cevrilirseniz bir $ehir efsanesinin ba$ aktörü olursunuz.*
  • truva atının içine saklanarak girilebilir. adamlar koskoca kaleye girmiş, bir bara girmek ne ki.