şükela:  tümü | bugün
  • çok enteresan bir adam. üniversitede iki yıl music performance okumuş, jazz gruplarında kontrabas çalmış. mektepli yani. ama küçükken çaldığı ilk enstrüman gitarmış, uzunca bir süre de gitar çalmış.

şimdi adam btbam'de bas çalıyor, orbs'da elektro gitar çalıyor. babası bob briggs, sürekli grubun facebook sayfasında takılıyor, diğer hayranlarla muhabbet ediyor. kendisi bir progressive rock grubunda klavye çalarken 1981 yılında dan'in annesine aşık olmuş, gruptan ayrılmak zorunda kalmış (bunları hep kendisi anlatıyor). dolayısıyla dan'i çok destekliyor. annesi constance briggs, yine aynı şekilde grubun facebook sayfasında takılıyor, konserlerden önce oğluna şans diliyor.

adamın kendisi de aynı tevazuda zaten. daha dün orbs'un portland'daki konserine ön grup olarak çıkmak isteyen portland'lı grup varsa bana mail atsın ayarlayalım diye yazmıştı. hayranlar bir şey sorduğu zaman cevap veriyor birebir, hiç gocunma yok. utanmasam özel mesaj atıcam baba naber diye. ben böyle cana yakın, böyle mütevazı familya görmedim arkadaş. ki adamda da zaten hiç rockstar tipi yok, sokakta gördüğümüz normal öğrenci tipli bir adam.

farkettiyseniz şimdiye kadar müzisyenliğiyle ilgili hiç bir şey demedim. blake ve paul gibi hayvanların arasında bile (gerçi hepsi apayrı hayvanlar, o ayrı) kendisini öne çıkarabilmesi bir yana, paul'un bir röpörtajda doğaçlamayı andıran, progressive kısımları genelde dan'in yazdığını, karışık sweep'ler içeren gitar kısımlarını da ikisinin beraber yazdıklarını söylediğini okuduğumda kendisine olan saygım ve hayranlığım 10 katına çıkmıştı.

ve bu adam daha 26 yaşında. üst seviye müzik yapmaya devam etmek için nereden baksan önünde daha 25 yıl var.

25 yıl.

vay anasını.