şükela:  tümü | bugün
 • 21 yaşında, ingiliz, vlogger, namı diğer danisnotonfire. "hello internet!" en bilinen lafı. komik jest ve mimikleri, ilginç ses tonu ve tavırlarıyla dikkat çeken, başlarda sadece konuşmasını anlayabildiğim tek vlogger olduğu için takip ettiğim ve hatta ingilizce geliştirme aparatı olarak gördüğüm ama aslında komik olan emo çocuk. emoyum ben diye bağıran saçlarına rağmen emo olmadığını ama emolarla bir sorunu da olmadığını söyleyen bir videoya sahip. genellikle arkadaşı phil lester* ile video çekiyorlar.

  2009'da vlogger olarak başladığı macerası bu yıl bbc radio 1 için yaptıkları the request show with dan and phil ile sürmekte. hatta bildiğim kadarıyla sony golden headphones ödülünü kazandılar.

  ikilinin sürekli beraber video çekmesi ve ev arkadaşı olmalarından dolayı aralarında bir şeyler olduğu iddia edilmekte. herkes öyle sansa da ben bu arkadaşların beraber olduğunu düşünmüyorum. phil'i o kadar bilmem de dan için kız arkadaşı var diyolla.

  hatta bu iddialar almış başını yürümüş, kaçınılmaz son gerçekleşmiş. geneli tumblr'da takılan ve kendilerine danosaur diyen bir grup fan, phan fiction diye bir şey çıkarmışlar. phan tahmin edebileceğiniz gibi phil ve dan'in karışımı ve bu ikiliyi birbirine yakıştıran fanlar onların sevgili oldukları/olacakları fan hikayeleri yazmaya başlamışlar. aslında yakışmıyor da değil keratalar ama johnlock ve destiel gibi bu da kurmaca bir durum işte.

  edit: bunlar baya baya sevgili bence. açıklamıyorlar ama bu saatten sonra başka türlüsü mümkün değil.

  happy ending edit: dan dolaptan ofişıl olarak çıktı ve phil ile durumlarını da üstü kapalı doğruladı.
 • ev arkadaşı phil lester ile şu an olmasa bile geçmişte ilişkileri olduğuna %100 emin olduğun ingiliz vlogger.
  phil lester ile her pazar bbc radio one'da dan and phil show adlı bir radyo programları var. radyoyu sundukları stüdyo canlı olarak bbc'nin sitesinden izlenebiliyor. yakında zaman önce youtubeta 3 milyon takipçiye ulaşmıştır.
 • british youtuberlar arasında charlie mcdonnell'dan sonra tarafımdan en çok sevilen vloggerdır. son derece sarkastiktir; youtube'un en beğenilesi internet support group'unu yönetir. phil is not on fire serisi -özellikle 4 ve 5- tekrar tekrar izlenmesine rağmen her seferinde yarar. phil ve dan diğer britlere göre (marcus butler,jacksgap veya jim chapman gibi) ekonomik olarak biraz daha alt seviyede olduğundan daha bi bizdendirler sanki. bu sebepten olsa gerek british gang ile fazla takılmazlar. neyse işte severim kendilerini çokça.
 • seneler seneler boyu gay oldukları yönünde spekülasyonlar yapılan -ki bunun ekmeğini de çok yediler yalan yok- ikiliden biri olarak bugün gay olduğunu açıklayan ve phil'i de " ruh eşim " diye tanımlayan youtuber.
 • kendisi bugun cocuklugundan bu yana gay olmanin nasil hissettirdigini, nelerin ustesinden geldigini ve (bkz: queer) olmanin toplum yuzunden ortaya cikardigi problemlerden bahsettigi bir video yayinlamistir.
 • gay olmamasına rağmen videosunun başlığına "basically i'm gay" yazarak kariyerini tekrar ateşlemek için güzel bir çare bulmuş olan youtuber.

  videoda "aşık olmam için o kişinin bacaklarının arasında hangi organın olduğunun önemi yok" ve "tamamen gay değilim" gibi cümleler kurmasına rağmen nasıl gay olduğunu anlayamadım. biseksüel değilsin tamam. e 'sexually fluid' diye bir kavram var cinsel oryantasyonunu (oryantasyon olduğu söylenemez belki ama olayı açıklıyor) gayet güzel açıklayan, gay değilsin yani. gay olmak sadece hemcinsine ilgi duymaktır diye biliyorum yanlış mıyım? ama pride olayını sömürmek gerek tabii o yüzden çok kurcalamaya gerek yok. ayrıca gay kelimesi daha vurucu oluyor.

  çok gömmeyeyim kendisini belli ki amacı kendi yaşadıklarını paylaşıp aynı durumdakilere destek olmak ama bu kavramların içini boşalttıkları gerçeğini değiştirmiyor. "basically i'm queer" de çok mu zor kardeşim?