şükela:  tümü | bugün
 • istanbul’un silivri ilçesinin kuzeyinde, danamandıra köyünde bulunan doğal gölün çevresindeki parktır.
  2016 yılında esenyurt belediyesi tarafından orman bakanlığından 49 yıllığına kiralanmış, farklı noktalarına çevreye uyumlu tuvaletler inşa edilmiş, gölün çevresine ahşap seyir terası ve beton yollar yapılmıştır. yeteri kadar piknik masaları mevcut, meşe ormanları ile kaplıdır. mangal yakmaya izin verilmektedir.
  giriş ücreti otomobil başına 12 tl’dir (2018 yılı itibarı ile). kamp yapmaya, çadır ile konaklamaya uygundur. gölden balık tutulabilir.
  göçmen kuşların geçiş güzergahındadır. içi nilüfer çiçekleri ve sazlıklarla kaplıdır.
  köye, çatalca veya silivri tarafından ulaşılabilir. yolu sürüş ve seyir açısından oldukça keyiflidir. tek sıkıntı bölgedeki kum ocaklarına gelip giden büyük kamyonlardır.

  edit: popülaritesi arttıktan sonra -otomobil başına- 12 tl olan giriş ücreti, 2020 ağustos ayında %100 artarak 24 lira olmuştur.
 • trakya civarında son bahar aylarında güzel aktiviteler yapılabilecek doğal bir mekan.
 • otomobil ile 24 lira verip girdik.

  en kötü güzel bakımlı bir göl manzarasına karşı bir lokantada yemek yeriz diye düşündük, aldığımız sonuç piknik alanı ve sazlıktan yüzeyin gözükmediği bakımsız bir göl. ha çok huzurlu, sessiz sakin, ama fazlası değil. kamp için nasıl olur bilemiyorum.

  günübirlik gitmeyi düşünenler içerde hiç birşey olmadığını hesaba katmalı, hazırlığı ona göre yapın.
 • her yerde çöpler, tuvaletler bakımsız; sabun yok, peçete yok. içeride herhangi bir ihtiyacı karşılamak için herhangi bir şey yok. tamam dogal ortam olarak güzel, sessiz, sakin de o kadar yol gitmeye, o ücreti ödemeye pek değmiyor.
 • turkcell reklamıyla yeniden gündeme gelen yer.

  reklam
 • buraya gidecekler için bilgi vereyim; her yer sokak köpeği dolu. bakımsızlıktan iyice viraneye dönmüş. o kadar yol gidiyorsun köpekler rahat bırakmıyor, çıkıp dolaşayım desen her yer bakımsız. göl resmen yosun bağlamış ve ilgilenen yok. o kadar yol yapmanıza değmez. gitmeyin.
hesabın var mı? giriş yap