şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir dergi cdde vermişti ilk kez. ritm vbleri grafik olarak parçanın içine yerleştiriyordun ve house music çıkıyordu ortaya. technoseverlerin bir kısmını elektronik müzikten soğuttuğuna şahit oldum.
 • en son 4. versyonu çıktı. ben 2. sinin demosunu indirmiştim uzun zaman önce 1. sine göre çok komplikeydi. boş cd alsam veya programın nocd crackini bulsam 4. versyonuda bi kontrol edecektik.
 • renklere gör kafanıza göre dizseniz bile mantıklı bişiylerin çıktığı,
  tüm efektlerin falanın filanın ritm hızları aynı olan program. rengarenk bezeyin etrafı olsun size müzik. son versiyonları birazdaha fruity loops gibi olmuş.
 • wav dosyalarını şarkıya ekleyebilme özelliği sayesinde, kendi sesinizi kaydedip hazırladığınız müziğe ekleyebilme şansınızın bulunduğu program.
 • çok kolay müzik yapılabilen bir program. bazen ortaya iyi şeyler çıkabiliyor.
 • kullanım açısından oldukça basit bir program. buna karşı gayet güzel müzikler ortaya çıkabiliyor.
 • hazir looplar ve samplelar uzerine kurulmus, yeni baslayanlar icin bi muzik programi.
  bunun serisi vardi eskiden hiphop e jay, arabesk e jay falan...

  fakat tamamiyle yannis anlasilan (yada karistirilan) bi nokta varki... turntable, mixer, dj kavramlarinin dance e jay isimli muzik uretme (music production) programiyla tamamen farkli kulvarlarda oldugu...gerci her duydugu 4/4 lük kick ve hihat e techno muzik diyenlere bu farki annatmak biraz zor..

  dj lik le produktorluk farkli seylerdir, karistirilmamalidir...
  karistiranlari uyaralim, sevelim kafalarini...
 • dorduncu surumu gercekten iyi olan program loop larin ustunde oynayıp yeni seyler cikarmaya cesitli sey yaratmaya yarayan program.
 • harddiskte hal-i hazırda bulunan ya da download edilen herhangi bir wav veya mp3 dosyasının da rahatlıkla dahil edilip,
  biraz kurcalayıp keşfederek bu dosyaların üzerinde çok çeşitli oynamaların da pek güzel yapilabilecegi bir muzik yapma programı..
  içinde 5000 adet sample bulundurmaktadir.. her birini kesip kirpabilir, uzatabilir, reverb/echo/chorus vs. ekleyebilir,
  yine aynı programın 'hyper generator', 'groove generator', 'bass generator', 'voice generator' ve 'chord generator' özellikleri sayesinde kendi sample'larınızı da oluşturabilirsiniz..
  öyle programın kendi sample'larına mahkum falan da olmayıp, kendiniz çalıp söyleyip kaydettiğiniz sesleri de kullanabilir,
  ha, o da olmadı, nette bu programda kullanilabilecek, ve keyfinize göre de ister ejay ile ister bir başka sound editing programı ile 'editleyebileceginiz' gigabyte'larca birbirinden farklı sample bulabilirsiniz..
  dance ejay, özellikle 5'inci versiyonundan itibaren dogru kullanıldıgında son derece kaliteli işlerin ortaya çıkartılabileceği bir programdır..
 • insanın düzenleme konusunda becerisini çok geliştirebileceğini inandığım program... sadece dans müziği yapmaya yaramaz. aradan güzel gitar, davul riff'leri bulup gayet şık şeyler yapabilirsiniz...