• tum zamanlarin en iyi feel good sarkisi. mutsuzluk, karamsarlik anlarinda imdada yetisir, oturup bunaldiginiz yerden kalkip bir kac ufak dans figuru yaparsiniz queen olmasaniz bile, mutlu olur, kendinize gelirsiniz sonrasinda. oh yeah..
  • sanki 70 lere özgü değilde, her insanın , her kızın & oğlanın çocukluğunda fonda akmış gitmiş bir şarkıymışcasına, dinlenildiği zaman insanı alıp da pırıltılı çocukluk günlerine, o çoook uzun sanılan ilkokul dönemi yaz tatillerimizdeki güneşin altında pembeleşmiş yanaklar ve şakaklardan sararmış saçlarla, eksik olan ön dişi göstermekte diretircesine güldüğümüz, hoplayıp elele dansettiğimiz yaz günlerine götürüveriyor, her dinlemede...

bir taraftan çocukluk coşkusuyla inlesede, fonda biraz hüzünde bırakıyor ama...
  • manyağı oldum ben bunun, ne abba bilirdim ne o tarz başka bir şey sonra günün birinde bu şarkıya denk geldim, dilime takıldı ama araştırmadım, tesadüflerle falan iyice kafamda yer etti. ara ara izlediğim gleede de vardı sanırım. bugünse rahat 15 kere dinlemişimdir, nasıl, ne alaka bilmiyorum.

kucağa kedi alıp döne döne "dancing queen, feel the beat from the tambourine" diye bağırmaksa tam süper.
  • anders friden bu şarkı hakkında şöyle diyor:

- isveç'te biz hepimiz abba ile büyüdük. en sert black metalci bile duşun altında corpse-paint'ini yıkarken keyifle bu şarkıyı mırıldanır.

rockhard, eylül '09, sayı 268
  • hala en iyi disko şarkısıdır, üstüne yazılmış daha iyisi yoktur, olamaz.
  • nasıl bir büyülü havası varsa artık... bugün bir kafede çalmaya başlamasıyla, rüzgar esmeye başladı, herkes sustu. uçuşan saçlar, ritim tutmalar, hayallere dalmalar falan... anlayamadım herkesin mi bir anısı var bu şarkıyla, yoksa "o derece" bir şarkı mı bu?

itiraf edin hepiniz dinlemek ve klip havasına girmek istediniz şu an!
  • bazen cevremde hayatinda hic dancing queen dinlememis insanlarin olabilecegi ihtimali uzerine dusunuyorum. urperiyorum...
  • beni 17 yaşında muhteşem bir mezuniyette dans eden sarışın bir kız gibi hissettiren şarkı. kız değilim, 17 yaşında değilim, sarışın değilim ve muhteşem bir mezuniyetim de olmadı ama öyle bir şarkı işte. (bkz: abba)
  • isvec kralinin evlendigi cok genc ve cok guzel bir hatun icin yazilmis cok hos bir sarki. dansing quenn abba'nin uc kitada birden bir numara olmus ilk sarkisi.
  • böyle 40 yılda bir gelen, hiç eksiği olmayan efsane şarkılardan. nasıl kıskanıyorum böyle işler yapanları, yani bide 4 ot kafalı isveçli nası yapabilmiş böle bişi. doğasında hüzün varmış gibi gelirdi bi de bana hep, artık iice abarttı 70lerde dilek sinemasında türk filmi sereden eltiler görümceler gibi kağıt mendil tüketiyorum dinlerken...
hesabın var mı? giriş yap