• herkesle aram iyi olsun insanı olmak gibi geliyor bana biraz.
    vardir ya hani böyle herkese en yakin arkadasi oymuş gibi davranan, ama içten içe hiç o hissiyatta olmayan tipler.

biraz sosyal dilencilik gibi geliyor bana bu durum.
    istisnasiz herkese (arkasından rahat rahat konuştuklarına bile) böyle şirinlik kasan sabah şekeri tiplerden hazzedemiyorum ben.
  • en basit göstergesi, yere çöp atmaktir.

yere çöp atıyorsaniz, dandiksinizdir.
  • başkalarının hayatını merak etme, sosyal medyada binlerce favori almış paylaşımı beğenmek, sürekli elalem ne der diye yaşamak, kendini keşfedememe, hep dünyasını başkalarının dünyası üzerine kurmak. dandik bir insan mı olmak istiyorsunuz? bunları yapın. kendinizi keşfetmek ve düzgün yaşamak mı istiyorsunuz? doğaya bakın. belki evinizde yuva yapmış örümceğe, belki de güneşi görünce hemen biten mantarlara. mistik şeyler önünüzde olur ama herkes fark edemez.
  • 6 yaşından beri içinde olduğum durum.
  • bırakın bu işleri be kardeşim.
    dandik olmayan insan nasıl oluyor?
    osurup sıçan canlılar işte.
    bir havalar, bir tripler...
    neyin havası bu arkadaş?
    siye.
  • yirmili yaşlardayken pek anlaşılmıyor ama ilerleyen yıllarda "alla allaa cidden yarrran tekiymişim lan" diye düşündürüyor. *
  • benden bahsetmiş.
    ne muhabbetim çekilir ne tribim. bomboş, dümdüz, ot gibi bi şey. tadı yok, tuzu yok.
    allah bana mecbur olanların yardımcısı olsun.
  • popüler olan şeylerin peşinde koşmak demek. mesala ınstagram’da hiçbir vasfı olmayan ama dijital içerik üretici cv’sinde yazan insanları binlerce insan takip ediyor ve favoriliyor. aynı şey influencer denen tayfa için de geçerli. aslında yaşadıkları hayat, beğeni ve gösterişten ibaret. ne yazık ki toplum böyle insanlara özeniyor ve onlar gibi olmak istiyor. asla bir dağ kenarında çakıl taşına vuran suyun getirdiği huzuru yakalayamaz bu insanlar. gösteri toplumunda kurtuluş vaatleri de gösterinin bir parçasına dönüşür.
    (bkz: gösteri toplumu)
hesabın var mı? giriş yap