şükela:  tümü | bugün
  • "bilmemne kardeşler ltd." türü yerlerde çalışıyorsanız belki karşılaşabileceğiniz durum.

edit: lehman brothers dahil değil.
  • ben dereceyle girdiğim bölümümde 2.5 olsun ortalamam diye yırtınırken diğer yanda bir üniversite de sadace son 1-2 gün çalışarak 2.5-3.0 ortalamalar oluyor. tabii bir de bunlar erasmus da yapıyorlar. biz de ise parçalaman lazım ki bir yerlere ulaşıp erasmus hakkı kazan. bir de mezun olunca çoğu üniversite yüksek lisans için en az 2.7 2.8 ile mezun olma şartı arıyor. benim çalışma tempomu ve zorluğumu yok sayarak bu şekilde çark dönüyor ya lanet olsun bu sisteme.
  • bahse konu edilen okulların aslinda eskiden o kadar da dandik olmaması ile açıklanabilir durum. şimdinin cok sağlam firmalarını müdürlerinin istanbul mezunu olmaları şaşırtacak olgu değil çünkü onlar okurken o okullar bildiğimiz okuldu. sonra içleri kasten boşaltıldı ve okul nitelikleri ellerinden alındı.
  • istanbul üniversitesi'ni "dandik üniversite" olarak nitelendiren yazar sıçmığı.

türkiye'nin sosyal bilimlerde en iyi eğitimi veren üniversitelerinden birini, teknik üniversitelerle nasıl kıyaslayabilirsin ki sen?

"istanbul üniversitesi itü'ye göre dandik"miş...

istanbul hukuk'la itü'nün hangi fakültesini kıyasladın acaba, bu neticeye varırken?
  • demek ki hikmet okulda degil beyindeymis.
  • özel sektörde bile saçma sapan adamların birilerinin torpiliyle ya da iyi insan ilişkileriyle bir yerlere gelmesine, gerçekten iyi iş yapacak kalifiye heriflerin üç kuruş paraya çalışmasına, kısacası ekonominin boka sarmasına sebep olur.

nice zehir gibi herif bu yüzden kpss yollarına düşüyor. varın gerisini siz düşünün.
  • katıldığım önerme. dandik bir üniversiteden mezun olmuş birisi olarak, toplamda 10 kişinin çalıştığı aile şirketinde, bilgi işlem departmanında hem müdürüm, hem çalışanım, hem stajerim. tek ben varım la zaten. 2. adama gücümüz yetmiyor ki şöyle altımdaki odtü'lü bilgisayar mezunu arkadaşı şööyle iyice bi ezeyim:)
  • hala mezun olunan okulun birşey ifade ettiğini sanan insanları gördükçe bi gülesim geliyor. olm o dediğiniz ananızın babanızın telkiniydi size.
    işi beceren, sonuca ulaşan, başarılı olan adam yükselir.
    bende dahil hayatımızı küçük daireleri taşırmadan doldurmaya adayan mallar ise eğitim hayatımız bittiğinde; bizi elleri açık kucaklamayı bekleyen şirketler göreceğimizi umarak yaşadık. hayat malesef öyle değil. nerde eğitim aldığınız değil ne kadar iş yaptığımız önemli.
    boklanmadan ekleyeyim iş hayatıma bi boka yarayacağını sanarak yurt dışında güzel bi ünüversite de master yaptıktan sonra 5 yıl geç başladım, ama bu 5 yıllık gecikme sadece gecikme olarak kaldı beni hiç bir yerde öne geçirmedi.yukarıda belirttiğim gerçeği farkettikten sonra yükselmeye başladım.