şükela:  tümü | bugün soru sor
  • minibüsleri üzerindeki reklamlarinda sucuklu yumurta görselinin üstüne "kerem ile asli" yazarak beni dehsete düsüren firma.
  • sultanahmet'teki yemek alanındaki yerleri, tam anlamıyla rezalet bir şekilde çalışmaktadır. paranızı verir içeri oturursunuz. iftar yaklaştıkça soğumakta olan çorbalar gelir. ekmek vermezler. ekmek vermeyi çorbalar bittikten sonra akıl ederler. daha sonra ekmek arası sucuklarınızın gelmesi gerekir fakat hiçbir hareket yoktur. haliyle aç olan insanlar bağırmaya başlar. sevgili danet yetkilileri ise, içeride oturup, parasını önceden ödemiş insanlara önce yiyeceklerini vermek yerine hala dışarıya satış yapmaktadırlar. bazı müşteriler iyice çileden çıkar. bağırışlar, çağırışlar iyice yükselir. yaklaşık bir 20 dakikadan sonra ekmek arası sucuklar gelir. firma yetkilileri ise sürekli bahane üretirler. 5 dakikada geliyor, 10 dakikada geliyor. ama 20 dakikayı buldu gelmesi. kısacası sultanahmet'te iftar açacaklara burası konusunda dikkatli olmalarını öneriyorum.
  • salamının içinde kemik parçası çıkan firma.

not: bu arada çöpçüler kralı'ndaki gazeteye yazan amcayım ben.
  • dunyanineniyiinsani'nın entrysine katıldığım paketli ürünlerinden kemik çıkan afyon menşeli firma.
  • sucuğunun içinden kemik parçası çıkan firma.
  • beşiktaş çarşı’da dönerci açan firmadır.

gittim, gördüm, yiyemedim. anlatıyorum:

1- çorba aşırı sıcak geldi.belli ki bayat olduğu çakılmasın diye fazla ısıtılmış. ayrıca yediğim en lezzetsiz çorbaydı.

2- daha sonra köfte ile birlikte verilen lavaş da en az 2 günlüktü, sadece ısıtılmıştı.

3- hele köfteler! aman allah’ım bir köfte bu kadar mı kötü yapılır. bu da belli ki yeni yapılmamış , paket olarak buraya getirilmiş , ısıtılarak önümüze getirilmiş. arada bir şok marketten aldığım hazır köfteler bile bundan daha güzeldi.

verdiğim 21,5 liraya acıdım.

zar zor ağzıma attığım her lokmayı , yemin ediyorum zorla çiğnedim.

bir daha mı asla danet diyorum.

aman kendinize kıymayın; paranıza ,sağlığınıza yazık.
  • beşiktaş'da açılan dönercisine gittim geçenlerde. adamların köftesini bilmem ama dönerini gayet iyi buldum. bilen bilir, beşiktaş'da her taraf dönerci oldu son zamanlarda. ancak birçoğunun oturacak yeri pek yok veya rahat değil. bu adamlar arkada orta büyüklükte bir bahçe yapmışlar. beşiktaş'a gittiğimde burada yerim bundan sonra, şaşmam.

asıl şaşırtıcı olan ise bugüne kadar yediğim en iyi sütlaca sahip olmalarıydı.

döner: 9/10
    mekan: 8/10
    sütlaç: 9,5/10
    ortalama notum: 9/10

tanım: beşiktaş'da dönerci
  • beşiktaş ilçesinde bir restoran. sucukları oldukça lezzetli.
  • solda görünce iflas etti sandığım.