şükela:  tümü | bugün
  • 1933 uruguay dogumlu olup, 30 yili askin suredir kubada yasamakta olan ve kendisini kubali sayan yazar.. bilumum oduller*** kazanan kitaplarindan ikisi the eye of cybele ve adios muchachostus..

    ayrica havana universitesi'nde latin ve yunan edebiyati profesorudur..
  • az sonra okuyacağınız paragraf, yazarın adios muchachos isimli kitabının türkçe baskısındaki yazarın hayatı bölümünden alıntıdır:

    "daniel chavarria'nın iki tutkusu vardır: klasik edebiyat ve fahişeler. romanları, kısa hikayeleri,edebiyat üzerine yazıları ve oyunlarıbütün latin amerika'da ve avrupa'da okuyucuyla buluşmuştur. chavarria, 1992'de kazandığı dashiell hammet ödülü de dahil, dünyanın pek çok ülkesinde sayısız ödüle layık görülmüştür. uzun yıllar boyunca üniversitelerde latince,yunanca ve klasik edebiyat dersleri vermiş, zamanının büyük bölümünü fahişeliğin ortaya çıkışı ve gelişimi üzerine araştırmalar yapmaya ayırmıştır."
  • türkçe'deki tek kitabını (bkz: adios muchachos) bir zamanlar faaliyette olan aytaşı yayınları basmıştı. başka da kimse ilgilenmedi kendisiyle. yayınevi de kapanıp gidince, türkçe'de böyle bir yazar kalmadı ne yazık ki.

    http://www.idefix.com/…asp?sid=fxdnqpk5um3mvfjyh56z