şükela:  tümü | bugün
 • jeremy davies tarafından canlandırılmakta olan hafif tırsak ve tırt bir fizikçi olan lost karakteri.

  --- spoiler ---

  adaya gömlek kravatla inmiş bir de, denyo...

  --- spoiler ---
 • (bkz: #12521584)
  adıyla yahudileri babil'den kurtaran danyal peygamber'e, soyadı ile manyetizma ve elektrik ilişkisini açıklayan ingiliz bilimadamı michael faraday'a gönderme yapılan lost dizisi karakteri ve ilginçtir ki fizikçi.
 • --- spoiler ---
  dördüncü sezon öncesi yayınlanan fragmanlarda korku verici bakışlarının, endişelendirici tavırlarının aslında gerçek karakterini yansıtmadığı, hafif kafayı çizmiş, biraz leyla gibi davranan,şimdilik masum bir kurtarma ekibi üyesi. üstlelik üçüncü bölümde yaptığı deney sonucu adadaki zaman kavramının yamukluğunu çözmesi dizi hakkında önemli bir adım oldu, miles denen hayalet avcısının bi numarasını göremedik henüz.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  1 yıl sonra gelen edit: aradan geçen bir sezonda gönüllerde taht kurmuş, sevgili sabit'i desmond hume ile en sevilen lost karakterleri arasına adını yazdırmıştır. akıllı, ne yaptığını bilen, harbi bir adam olduğunu da kanıtlamıştır. üstelik 5x13'ün final sahnesinde adaya attığı öyle bir bakış vardır ki, tüm olayı yalayıp yutmuş, her şeyi tek tek düzeltebilmek için geri döndüğünü haykırmıştır gözleriyle adeta.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  dr emmett l brownın gençlik hali gibi bir arkadaş kendisi, çok zeki ama bu zekadan dolayı hafifçe kafayı çatlatmış iyi huylu bilimadamı tiplemesinin yeni bir örneği. gelir gelmez yaptığı deneyle bir çok soru işaretini açığa çıkarmış ve yepisyeni bir çok soru işareti yaratmıştır kafalarda. ayrıca gemiyi aramadan önce buna pilotun söylediği "minkowski çıkarsa hemen kapat" lafı çok düşündürücü. pilot abimiz aralarında bir ajan olduğundan şüphelenmekte midir? ben "aralarında bir ajanım var" dediğinde pilot orda mıydı yoksa jack'in grubundan birinden mi duymuştu hatırlayamıyorum. (bkz: balık hafızası) ya da ben'in lafından hiç haberi olmadan mı şüphelenmektedir? lost bu, neler olacağı hiç belli olmuyor.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  edit: george minkowski bilinmeyeni the constant adlı güzide bölümle birlikte çözüme kavuştu. meğer desmondla aynı dertten mustaripmiş garibim.
  (bkz: allah rahmet eylesin)
  --- spoiler ---
 • çılgın profesör.

  zaman yolculuğu üzerine çılgınlar gibi çalışarak, sonunda aradığını "adada" bulmuş bir diğer karakter. diğer tabi ki john locke...

  bu iki tiplemenin karşılaşması için gün sayıyorum. faraday'ın bilimsel olarak açıklayabildiklerini, locke hissediyor zira...
 • diziye desmond david hume karakteri gibi sonradan dahil olmuş ve desmond ile ortak götürdüğü 4.05 the constant bölümüyle birlikte sonradan katılarak kendini bu kadar çok sevdirmeyi başaran sayılı karakterlerden biri. ha belki başka niyeti vardır 2 bölüm sonra gözümüzden düşer onu bilemeyiz.
 • karakteri canlandıran jeremy davies, the million dollar hotel filminde de biraz kırık bir karakteri canlandırıyordu. delicesine aşık olduğu kadının* ismi eloise idi. lost 4x5'te gördüğümüz farenin ismide eloise idi.

  bu da küçük bir ayrıntı...
 • desmond ile geleceğe dönüş'teki marty-doktor tadında bir ilişkiye yelken açmış karakter.
 • ilerleyen bölümlerden birinde eminim ki bu adamın michael faradayın akrabası olduğu ortaya çıkacaktır.