• --- spoiler ---

1978'de doğup 1977'de ölen kişilik.

--- spoiler ---
  • sürekli kakası varmış gibi bakan karakter. ayrıca kendisini yalın'ın abisi canlandırmaktadır.
  • şu dizide herkesin zekası, ukalalığı, kötücül uyanıklığı, manipülasyon ve dahi ayakla boyun kırarak adam öldürme kabiliyeti takdir edildi de daniel'ın evren'i, paralel evrenleri, evrenler arası geçiş ve zamanda yolculukları anlamaya, ve dahi çözmeye çalışmaya cüret eden zekası; bu uğurda maruz kaldığı kalıcı kafa tahribatını sineye çeken azmi takdir edilemedi ulan. sıyırmış oxford fizikçisi + şapşal aşık'tan öte bir tane düzgün sıfat alamadı.

halbuki ta başından beri girdiği her kabın, durumun şeklini alan, aklı her türlü itliğe kopukluğa çalışan birbirinden yavşak lost karakteri içinde bu oğlan meryem ana ikonası gibi. hiç bir entrikaya aklı ermiyor. dikkat edersen en çabuk bunun dili çözüldü, bir tek bu kendisine soru soranlara göz kısmalı artistik muamma laflar yerine efendi gibi cevaplarla karşılık verdi.

herkesin her an her türlü alakalı alakasız adamca canına kastedilmek üzere kovalandığı bir ortamda bu yavrum, üstelik hiç de stabil olmayan o rahatsız kafasıyla hala deney'de, denklem'de, soyut'u somut'a çevirebilme derdinde. çünkü tabiatı o. adam ona ömür adamış. sıyırır tabi.

böyle bir fazla zekadan delirmek meyilinin, o eğilip bükülmeli meram anlatmalarının, el kol kafa senkronizasyonunun nasıl hastasıyım belli değil.
  • yesil tahtasinin onunde kargacik burgacik denklemlerini cozerken arkasindan sinsice yanasip "heyt be kocum anan da mi fizikciydi be?" diye ensesine saplagi yapistirmak istedigim sempati abidesi. belki elimin ayari kacar, saplagin etkisiyle kafayi tahtaya toslar, burnunu carpar kanatir ama sesini cikarmaz, burnundaki kani elinin tersiyle silip denklemlerine geri doner eminim ki. oyle de efendi. oyle de mazlum.
  • bildigin efendi cocuk.
    adam kac zamandir tropikal adada maceradan maceraya seyirtiyor, ustu basi toz-toprak icinde, gomlek desen ayse teyzeyi komalik edecek hale geldi ama kendisi hafif zipcikti olsa da kurallara nizamlara saygili lise ogrencisi cizgisiden kayip da o kravati degil cikartmak, gevsetmedi bile. ip gibi sallaniyo oyle boynunda o dandik sey. helal olsun kendisine, allah her ogretmene bunun gibi ogrenciler nasip etsin, amin.
  • dizide çekici bulduğum tek erkek karakter.. (kadın karakterleri çekici bulmuyorum yanlış anlaşılma olmasın.. black smoke'u ise gizemli buluyorum sadece.. aramızda bişey olması mümkün değil..)

burdan da anlıyoruz ki, zihinsel çekicilik (ki o da ne demekse.. ), ben gibi çoğu insan için kaslı çekicilikten (esas bu da ne demekse...) çok daha etkili olabilmekte...

"ben dizine yattım, sen bana quantum fiziği anlattın..."
  • --- spoiler ---

5x14 itibariyle öğrenmiş bulunuyoruz ki desmond hume'un kayınçosudur kendisi.

--- spoiler ---
  • nedense barney stinson'a benzettiğim lost karakteridir.saçı sakalı kesip sarışın olsa bir de kaşlarını kaldırıp what up dese, hatch'ten kız kaldırsa` :bardan kız kaldırmak` diziye neşe getirse ...

(bkz: boş hayaller)
  • karakteri canlandıran jeremy davies, the million dollar hotel filminde de biraz kırık bir karakteri canlandırıyordu. delicesine aşık olduğu kadının* ismi eloise idi. lost 4x5'te gördüğümüz farenin ismide eloise idi.

bu da küçük bir ayrıntı...
  • 5. sezon itibariyle lost karakterleri arasında en bi' beğendiğim. her daim fısıltıyla konuşan bu adam, aynı zamanda hayran olunası bir beden diline sahip. hiç ağladığını gördünüz mü, ya da hiç o derin sesiyle "charlotte" dediğini duydunuz mu?

--- spoiler ---

dünya'nın başına gelebilecek en büyük felaket, fısıltıyla konuşan bir adamın öldürülmesidir.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap