şükela:  tümü | bugün
 • '89 doğumlu ingiliz oyuncu. skins'in ilk jenerasyonunda komik, rapçi yan karakterlerden birini oynuyordu ve pek dikkatimi çekmemişti. ama the fades'deki inek, en yakın arkadaşı paul ile yapışık ikizler gibi bir yaşam süren yine çok komik mac rolüyle şahane buldum kendisini. umarım daha büyük, daha komik projelerde, daha ana rollerde karşımıza çıkmaya devam eder.

  ha bir de, yine skins bombalarından lily loveless ile birlikteymiş kendisi. ben twitter'ın yalancısıyım.
 • başarısıyla 2017 yılının belki de en büyük sürprizi olan get out filmindeki oyunculuğuyla en iyi erkek oyuncu dalında oscar ödülüne aday gösterilen aktör.

  özellikle akademi tarafından çoğu zaman gözardı edilen korku türündeki bir film olmasına rağmen, neredeyse bütün film değerlendirme ve ödül organizasyonları tarafından yılın en iyileri arasında gösterilen get out filmindeki oyunu belki çok görkemli ve zorlayıcı değildi ama filmdeki gerilimi her sahnede gözleriyle bize yaşatması bana göre bu adaylığın en önemli sebebi. abartılı bir oyun ve transformatif performans sergilemeden ve sadece rolün gereğini yaparak da böyle bir ödüle aday gösterilmesi bence büyük başarı. elbette bunda son yılların sosyal ve politik trendleri de etkili olmuştur ama ben ödülü değilse bile adaylığı hak ettiğini düşünüyorum.

  ayrıca dünyanın belki de en önemli ve alternatif film eleştirmen birliklerinden olan national society of film critics tarafından da yılın en iyi erkek oyuncusu seçildiğini hatırlatmak isterim.
 • --- spoiler ---

  black mirror 1.sezon 2. bölümde boğazına cam parçası dayayıp attığı tirad yürekleri parçalar izleyicinin içinden geçer muhteşem bir oyunculukla bir puzzle parçası gibi muhteşem yazıyı birleştirmiş altın oranı tutturmuştur.
  --- spoiler ---

  89 doğumlu yaşıtım bu adamla bu sene çok karşılaştık.önce get out sonra sicarrio ama oyunculuğu harika kendi karizmatik, enerjisinin çabucak karşı tarafa geçirebiliyor.
  ailecek severek izliyoruz.
 • 2018 bafta ödüllerinde timothee chalamet yerine "rising star" ödülünü almış olmasını hala aklım almıyor. baştan aşağıya yanlış bir seçim. ha kendisinin kötü bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum ama kesinlikle yükselen star filan değil.
 • gerçekten sempatik bir oyuncu. tipine bakınca 'yazık çocuğa bir şey olmasın' tribine giriyorsunuz. bu dönemde sjw ayağına haketmeyen bazı tipler çok parlatıldı ama kendisi için aynı şeyi kesinlikle söylemem.
  --- spoiler ---
  yalnız abiye tavsiyem beyaz kızlardan uzak dursun. malum sonu pek iyi bitmiyor. * *
  --- spoiler ---
 • kendisini ilk olarak black mirror dizisinin fifteen million merits bölümünde izlemiştim. get out filmindeki rolüyle de aldığı övgüleri sonuna kadar hak eden yetenek.
 • oldukça sempatik oyuncu.
 • get out'ta oscarlık iş çıkarmış londra doğumlu aktör.
 • black mirror'un en görkemli bölümü olan fifteen million merits 'te ağır döktüren genç yetenek. akar gider buralar yıllar içinde.