şükela:  tümü | bugün
 • paris-nice 2019'un kraliçe etabı olan 7. etapta güzel bir galibiyet kazanan ef education first pro cycling'in 22 yaşındaki kolombiyalı bisikletçisi.

  tam adı daniel felipe martínez poveda.

  bu senenin kolombiya ulusal zamana karşı şampiyonu olarak gelecek için umut vaat ediyor. tour colombia'nın 2. edisyonunda genel klasmanı 3. sırada bitirmişti.
 • criterium du dauphine'nin 72. edisyonunun şampiyonu olan 24 yaşındaki kolombiyalı bisikletçi. sarı mayoyu taşıyan primoz roglic'in dünkü kazadan sonra bugünkü final etabına çıkmaması sonrası, sarı mayo için çok aday vardı. 25 km kala pinot grubundan kaçması şampiyonluğu getirdi.

  1991'deki luis herrera'nın zaferinden 29 yıl sonra bir kolombiyalı şampiyon oldu.
 • tour de france 2020'nin bugün geçilen 191.5km'lik 13.etabını kazanmıştır.
 • richie porte ile beraber, 2021 sezonundan itibaren (bkz: ineos grenadiers) adına mücadele edecek. sözleşmenin tam olarak kaç yıllık olduğu resmi olarak açıklanmasa da, birden çok yıllık olduğu kaynaklar tarafından belirtilmekte. bu transferi (bkz: ef education first pro cycling) takımı ile halihazırda üç yıllık kontratı varken yapmış olması şaşırtıcı. muhtemelen maddi şartları ön planda tuttu. takımın lideri ve ağabeyi rigoberto uran'ın, geriye genel klasman iddiasını sürdürebileceği çok fazla zaman kalmadığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, kendisi için sürmek varken başkaları için sürmeyi tercih etmiştir. ne diyelim, umarım bu kararından pişman olmaz.

  velonews