şükela:  tümü | bugün
  • parlayışının devamını getiremeyeceğine dair bir korkum var ama hakikaten heyecan verici bir sağ bek. real madrid'in rezerv takımında oynuyor. muhtemelen 2010 dünya kupası'nda gana'nın kadrosunda yer alacak.
  • öküz bir fizik denir ya. bu da ondan işte. yardır gülüm sağdan sağdan.
  • 2010 yazından bu yana standard liege forması giyen ganalı sağ bek. sağ kanadı ona bıraksan tek başına taşıyabilecek tipte bir bek. 1990 doğumlu olmasının da tesiriyle önü de açık. real madrid'de şans bulması kolay değildi ama büyük liglere tekrar transferi yakındır.
  • beşiktaş'ın teklif yaptığı bir başka sağ bek, piyasadaki bütün sağ beklere teklif yapıoyruz sanırım...
  • yarın istanbul'da olması bekleniyor.
  • bjk'ya transferi kesinleşmiştir.
  • adını sol frame'de görünce "bu adam kesin topçudur" dedim. nitekim öyleymiş.
  • istatistiklere bakarak yoruma gireceksek eğer, linnes denilen adamın sene içerisinde oyadığı ve yaptıkları;

2014 yılı lig maçlarında 28 maçta 90 dakika, 4 gol 5 asist

opare ise; porto'nun ikinci takımında 2 maç yer almış...

opare kardeş 24,linnes ise 23...

bunları niye yazdım... korkuyoruz sözlük bir alves,bebe patlaması olmasın!
  • artık dünya'nın en iyi sağ bekidir.
  • çok uyduruk gelecek ama sabah yolculuk sırasında, önümüzdeki sezondan itibaren uygulanacak yabancı sınırını düşünürken "biraz daha kaliteli yabancı gelse lige, daniel opare standardında oyuncular karabük'e falan gitse..." diye düşünüyordum.

akşam radyoda kanal değiştirirken spor haberlerinin sonunda ismini duydum, hangi kulübün ilgilendiğini duyamadım. açıkçası karabükspor-başakşehirspor (iki bekten biriyle merkezden birini değiştirmeyi deneseler, sağdan yedek olan rızvan'ı yollasalar nasıl olur diye de dün düşünmüştüm) ve kayseri erciyesspor üçlüsünden birini bekliyordum. meğer beşiktaş imiş ilgilenen.

beşiktaş fazlasıyla sağ bek yokluğu çektiğinden, kendisinin kiralanıp-denenmesi mantıklı. kanımca sezon sonu yerini yeni transfer alacaktır.

bu arada beşiktaş'ın duran top zaafiyeti, duran toplarda biraz daha fizik kazanması, gökhan töre'nin oyun stili nedeniyle ben stoper-bek gibi bir oyuncuyu tercih ederim şahsen. bunlardan çok az kaldı artık, aklıma gelen ilk oyuncu allan nyom. 1.89 falan olmalı, temposu hiç fena değil ve kapanmak gerektiğinde çok iyi iş görüyor. her an bir mental seviye atlayabilir. sezon sonu sözleşmesi bitiyor. bu tip diğer oyuncu nenad tomovic (tam olarak branislav ivanovic tipi bir oyuncu kastediyorum fakat nyom tipi daha iyi bile olabilir).

bunun dışında sezon sonu sözleşmesi biten, beşiktaş'a gelme ihtimali bulunabilecek sağ bekler:

-maxi pereira
    -joao pereira
    -jonathan (ben tercih etmem)
    -allan nyom

bonservis ödenerek alınabilecek bekler:

-pavel kaderabek (sağ tarafı koridor yapma potansiyeli var)
    -gotoku sakai (hem sağ bek hem sol bek, lahm'ın gençliğinin kötüsü, tarık çamdal'ın bayağı umut vaat eden hali gibi)
    -junior caiçara (hazır yabancı sınırı açılacakken fena deneme olmaz. menajeri de yerli üstelik --gerçi bu daha kötü olabilir--)

neyse böyle de şizofrenik bir liste bırakıyorum, şey yaparsınız.

not: bu junior caiçara'nın "caiçara kısmını doğru mu yazdım acaba?!?" diye google'layıp eurosport'ta bugün çıkmış beşiktaş haberi gördüm. oo heyecanlı!