şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda izlediğim en iyi komedyen. ıskoc. genc yaşına ragmen herkese hitap edebilen bir karakter. ayrıca tedx'te yaptigi konusmayla da bir saklaban bir komedyen degil, baya zeki dolu dolu bir komedyen oldugunu gösteriyor.
    tavsiye ederim
  • 90 doğumlu yani zaten genç olan, üstüne üstlük tüysüz sakalsız yüzüyle hepten genç gösteren ve bununla ilgili şakalar yapan, macaulay culkin olmadığını "iddia eden", genç komedyen. netflix spesiyali gayet başarılıdır. olur da intihar falan etmezse, çok öyle bir tipi var lan öyle demeyin, kendi çapında hoş şovları olacak, gelecek vaat eden bir komedyendir.
  • netflix'teki dark adlı gösterisiyle tanıdığım, kendine aptal diyebilecek kadar zeki, kitlesinin ebesini sikecek kadar plot twistli, erken büyümüş çocukadam.

din, engelliler, pedofili gibi konularda kimileri için sivri sayılabilecek çıkışları var ama zile basıp kaçan çocuk afacanlığında yapıyor bunları. muhtemelen yaşla beraber ve tanındıkça özgüveni artar, bunların şaka olduğunun altını çizme zorunluluğu hissetmeyi de bırakır bence.

dark'ı izleyin şekerim. başta biraz "amaan çok da sarmadı sanki" diyosunuz, sonra açılıyo. arap atı mibarek.
  • doğum gününde netflix'te gösterime giren dark şovu acayip komik. bin tane mimik yaptı eleman. hikaye kurguları da anlatış tarzı ve temposu da çok iyi.
  • netflix sayesinde tanıdığımız patavatsız adam.

dark ve jigsaw'ı yeni bitirdim ve söylemeliyim ki hayatın gerçeklerini nüktedan biçimde başınıza kakıyor. darkta küçük yaşta kaybettiği jossie isimli küçük kız kardeşinin ekmeğini baya bir yiyor ama anlatırken gerçekten çektiği acıyı komediye aktardığını hissedebiliyorsunuz.

jigsaw'a gelirsek bundan birkaç yıl önce kendimce bir puzzle teorisi geliştirmiştim görünen o ki tek değilmişim. puzzle teorisinde her ne kadar basit gibi dursa da hayatınızın merkezine illa bir eş değil sizi en çok neyin mutlu ettiğini bulmanız ve onu koymanız. etrafını da size neler zevk veriyorsa onlarla tamamlamanız gerektiğini söyleyen bir teori. daniel bunları anlatırken her ne kadar anlatım tarzı ve kullandığı mizah bazen ofansif olsa da hak verebiliyorsunuz. özellikle vegan konusunda asdhajsfas. kısaca ben sevdim ve daha yakından takip edilmeli.