şükela:  tümü | bugün
 • 1994 ufa doğumlu rus pilot. 2012 formula renault 2.0 sezonuna liderlik ediyor, ayrıca gelişmekte olan rus motorsporlarının da en umut vaadeden ismi.

  ukte: onelaole.
 • red bull programının bir meyvesi olarak 2013 sezonunda arden'le gp3'de yine aynı programdan carlos sainz jr'la birlikte yarışacak olan rus pilot.

  edit: bamako düzeltti gp2 yazmışım, gp3 olacak ama tabi ki.
 • 2014'te scuderia toro rosso ile formula 1'de yarışacak aslan parçası.
 • gelmişine geçmişine bir baktım da bu başkurtistan doğumlu tatar elemana...

  en son toro rosso ile 19 temmuz 2013'te lastiklerin yenilenmesi bahanesiyle düzenlenen testlere çıkmış. jean eric vergne'den önce 22 tur atarak günün en hızlı 11. pilotu olmuş silverstone'da. attığı en hızlı tur ise hemen hemen vergne'den 1.6 saniye yavaşmış. yalnız turlarından birinde spin atıp çakıl alana yapışmasına rağmen acayip bir şekilde kendine güvenerek konuşmuş.

  direkman autosport'un haberini çekiyorum buraya merak eden okur;
  http://www.autosport.com/news/report.php/id/108876

  carlos sainz jr. ile aynı takımda ve aynı seride yarışmasına rağmen 66 puan önünde yavru matador'un, belki de kendisinin koltuğa seçilmesi için neden oluşturabilir. ancak daha önce de carlos, 2011 renault avrupa 2.0'da ve 2011 renault kuzey avrupa 2.0'da daniil'in eline vermiş diyebilirim.

  şimdi bunların hepsi "rus parası" diyeceğim ancak, sainz'in da arkasında toro rosso'nun sponsoru ispanyol petrol firması cepsa var zaten.

  neyse vitaly petrov'un sert ve ilginç sürüşlerinden sonra bir rus pilot görmeyi bekliyorduk. mikhail aleshin bir gözüktü ortalarda ama koltuk bulamadı, millet sirotkin aşağı sirotkin yukarı derken rusu italyanlar bulmuş :)
 • çok büyük bir yetenek olduğu konuşulup duruyordu motorsporları çevrelerinde, aynı payeye layık görülen jean eric vergne ve daniel ricciardo'ya göre çok daha hızlı bir şekilde basamakları atlaması biraz sürpriz oldu.

  red bull genel olarak genç yetenekleri daha yavaş bir şekilde formula 1'e sokuyordu ama str*'nin ikinci koltuğu için bakacak pek de yer kalmamıştı. belki de bir yazı-tura atışı sonucu carlos sainz jr'un önünde bu koltuğa layık görüldü daniil.

  2014'te formula 1 gridindeki iki rustan biri olacak genç yetenek. diğer için

  (bkz: sergey sirotkin)
 • vettel'den en genç puan alan pilot ünvanını 2014 avustralya gp'de kapan ergenimsi çocuk. helal sana.
 • 2015'te red bull için yarışacak olan genç rus pilot.
 • 2014 rusya gp'sinde toro rosso direksiyonunda 5. olarak kariyerinin şimdilik en iyi sıralama turları performansını çıkarmış, aynı zamanda bir rus pilotun sıralama turlarında attığı en sağlam dereceye imza atmış.

  kimse yazmamış ama tekrar hatırlatalım. bu abimiz 2015 sezonunda daniel ricciardo ile beraber red bull racing'de yarışacak. geçen sene bu aralar pirelli lastik testleri yapıyordu anasını satayım, çok büyük ilerleme.

  yorumcular tarafından enerjik araba kullanışı, driftleri, kontraları ve araba toparlamasıyla oldukça beğenildiğini de söylemeliyim. mesela 2014 italya gp'si monza ilk virajında bir kurtarışı var herkes yapamaz.

  http://www.youtube.com/watch?v=cas74w8jyy0

  açıkça söylemek gerekirse beklediğimden çok daha sağlam çıktı. toro rosso'nun daha demin telsizden söylediği gibi kendisine sesleneceğim "bravissimo!"
 • 2015 monaco gp'sinde 4. olarak kısa kariyerinin en iyi derecesini elde eden rus pilot.
 • 2015 macaristan gp'de kazadan beladan uzak durup 2. olarak ilk podyumunu elde eden red bull racing pilotu. sanırım podyuma çıkan en genç 2. pilot oldu. sezonun başında zayıf performansından ötürü koltuğu hakkında max verstappen söylentileri çıksa da(ki bence gözdağıydı sadece) bu yarıştaki performansıyla seneye kontratı kaptı bence.