• danimarka ve grönland'ın resmi para birimi. 2 şubat 2004 itibariyle 1 € (euro) 7.446 danimarka kronu'na eşitmiş.
  • (bkz: isvec kronu)
  • en sirin krona sectim ben kendi capimda. boyle sirin sirin delikli, hatira parasi gibi biriktirilmeli.
  • pratikte gördüğün etiketi dörde bölerek az çok ytl fiyatı hakkında fikir veren para birimi. kopenhag'da alırsın malmö'de geçmez, 100 kron almak istersin 30 kron komisyon istiyorlar.

hey allahım yarebbim ne gerek var kronlara mıronlara, geçin işte paşa paşa euro'ya uğraştırmayın adamı yaa. gözünü sevdiğimin euro'su...
  • kopenhag'a gitmeden döviz bürosuna söylediğim ve ancak 3 gün sonra bulabidikleri para birimi.

(bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)
  • en buyugu 1000 krondur. turk lirasina en kolay cevirme yolu 3 e bolmektir.
  • geçenlerde bir simitçi tarafından para üstü olarak verilmiştir şahsıma. 20 kroner yazıyor üstünde, 1 tl'ye benzerliğinden anlamamışım ben de. danimarka kronu bulunmayan para koleksiyonumda şıp diye yerini almıştır.
  • madeni paraları çok tontiriktir. paranın pahasını türk lirasına en kolay çevirme yöntemi ise ikiye bölmektir.
  • edinmek isteyenlerin neden danimarka'ya ceplerinde euro ile gitmediklerini anlamadığım paradır. tamam çift dönüşüm olacak da kaç yüz bin milyon yetale kaybettirecek bu?
    çekilen çileye değmez. avrupaya giderken fix ben 200eur alırım nakit yanıma, ülkeye varınca gider onu çevürrüm, oldu bitti. gerçi bu dediğim de zaten bir isveç bi danimarkada uğraştığım şeyler. norveçe gidemedim, durumumuz yoktu.
  • olur da bir gun daninmarka'ya giderseniz nakitine neredeyse hic ihtiyacinizin olmayacagi para birimi. cunku neredeyse heryerde visa ve mastercard geciyor.
hesabın var mı? giriş yap